Vrbata Nedorostovi usnadnil rozhodování. Jinak bych asi ještě hrál, tvrdí

Foto: bkboleslav.cz

V loňském roce měl chuť si ještě zahrát Tipsport extraligu. Když mu to neklaplo s Českými Budějovicemi, upsal se Plzni. Jenže v sezoně ho trápila zranění, nedařilo se mu podle představ. O konci kariéry přemýšlel už i v minulosti, když ho ale po sezoně kontaktoval Radim Vrbata, sportovní manažer Mladé Boleslavi, aby mu dělal asistenta, měl Nedorost rozhodování o to snazší. Jinak by ale nejspíš ještě sezonu dal.

HokejkaTV

Nedorost se s Radimem Vrbatou zná už dlouhá léta, což hrálo samozřejmě velkou roli. „Seznámili jsme se na mistrovství světa do dvaceti let a padli si do oka. Poté jsme si spolu zahráli v Liberci během výluky a tak nějak se celou dobu udržovali v kontaktu. Hodně si rozumíme. Když dostal na starost sportovní sekci klubu, tak mě v lednu oslovil s nabídkou,“ prozrazuje 37letý Nedorost v rozhovoru pro oficiální webové stránky Bruslařů.

Měl už krátce po Novém roce jasno o tom, jestli jednu velkou životní etapu uzavře, nebo ne? „Ještě ne,“ říká a jedním dechem dodává: „V posledních letech jsem o tom přemýšlel, už to přeci jen nebylo ono, výkonnost šla dolů. Nabídka od Radima mě hodně zaujala a byl jsem rád, že můžeme opět pracovat spolu,“ uvádí dvojnásobný juniorský mistr světa a muž s letitými zkušenostmi z KHL.

„Musím říct, že kdyby se neozval Radim, asi bych ještě rok hrál, ale spíše doma v Českých Budějovicích.“

„Probrali jsme spolu pár věcí a vymysleli, jak to celé časově skloubit, protože pořád bydlím v Českých Budějovicích a navíc mám tři děti,“ podotýká. 

I přesto, že z jeho pohledu nebyla minulá sezona nic extra, svými zkušenostmi byl v kabině indiánů platný. Proto o něj měli Západočeši i nadále zájem. Nedorost měl ale v hlavě jiný plán.

„Musím říct, že kdyby se neozval Radim, asi bych ještě rok hrál, ale spíše doma v Českých Budějovicích. Loni mě potkala řada zdravotních problémů, chuť do hokeje jsem také trochu postrádal, což byl další z faktorů, proč jsem kývl Mladé Boleslavi,“ odpovídá Nedorost.

Náplň práce? Mládež či skauting 

Konkrétní kontury už dostává i podoba jeho úloh. „Jedním z cílů nastavené vize klubu je hodně se věnovat mládeži. Mám v plánu se v pondělí a v úterý zúčastňovat dovednostních tréninků starších kategorií. Zápasy čekají kluky ve čtvrtek, tím pádem by tyto tréninky měly být nejobsáhlejší,“ zmiňuje.

To ale nebude zdaleka všechno. „Zároveň jsme společně s Davidem Vrbatou dostali na starost skauting, takže ve středu budu jezdit na zápasy Chance ligy, sledovat potenciální posily nebo i naše kluky, kteří v této soutěži nastoupí. V Boleslavi bych se měl pohybovat od neděle do úterý, na zbytek týdne mě vystřídá Radim. Práce bude dost, cestování taky, ale už ne z pozice hráče, takže si čas můžu organizovat sám,“ těší se na příjemnou změnu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz