Vrátil jsem se do reality, hlásí s úsměvem Krejčík. Proč se mu líbí Švédsko?

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Před rokem zažil stejnou situaci, už je v tomto ohledu mazák. Jakub Krejčík tehdy také slavil s Kometou mistrovský titul, následně se připojil k národnímu týmu a absolvoval s ním šampionát v Paříži. Teď je na tom podobně. Majitel bronzu z MS 2012 se vrátil do míst, kde vybojoval zatím největší úspěch kariéry. Navíc ve Švédsku dva roky působil. "Mám to tady rád, moc se mi tu líbilo," hlásí v hale Hovet, kde Češi pilovali souhru před dnešním vstupem do Švédských her.

Zlatá hokejka

Krejčík by měl do defenzivy českého výběru přinést víc zkušeností, v porovnání s jinými zadáky má toho za sebou celkem dost. Národní tým doplnil bleskově, na ruzyňském letišti nafasoval výbavu a v podvečer hned s ostatními trénoval. "První utkání bych měl hrát až v sobotu. Takže si trošku odpočinu a dobře se připravím," plánuje.

Bude to největší prověrka před MS, ví Špaček

Ve středu jste se připojil k národnímu týmu. Nebylo vám líto, že oslavy mistrovského titulu byly tím pádem krátké?
Já si je docela užil. Samozřejmě byly trošku kratší, ale z větších akcí budu chybět jen na Zelném trhu, což bude v sobotu asi velká sláva. Přijde spousta lidí, myslím, že to bude krásné. Ale na druhou stranu jsem moc rád, že mohu být ve Švédsku a hrát za národní tým.

Doufal jste v pozvánku?
Nějak jsem to ani neřešil. Spíš jsem se soustředil, abychom to s Kometou dotáhli do vítězného konce. Reprezentace je pak vždycky takový bonus.

Je těžké přepnout hlavu? Jedna velká meta se povedla, další hned čeká.
Myslím, že na středečním tréninku jsem se trošku vrátil zpátky do reality. Není to zase nic tak složitého.

V národním týmu letos chybějí zkušení beci. Sledoval jste situaci, přípravné zápasy?
Abych řekl pravdu, tak moc ne. Hokeje jsem měl až až, když byl čas, soustředil jsem se spíš na něco jiného. Ale jo, v nároďáku je spousta mladých kluků. Možná je to dobře. Tihle hráči jsou svižní, mají velký elán. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Vy jste to ve Švédsku také kdysi zažil, na jaře 2012 jste jako nejmladší člen obrany získal ze světového šampionátu bronzovou medaili. Blesklo vám teď hlavou, že se turnaj hrál ve vedlejší hale Globen?
Jo, něco jsem tady odehrál. Nejen s nároďákem, ale i s Örebro, kdy jsem dva roky působil ve švédské lize. Blesklo mi to hlavou, mistrovství světa byl nezapomenutelný zážitek. Mám moc krásné vzpomínky.

Vracíte se občas ke čtvrtfinále se Švédy, které jste vyřadili díky vítězné trefě Milana Michálka?
Jo jo, určitě. Vzpomínám si na to dobře, protože jsem tam udělal jednu takovou chybičku. Soupeř nám vyrovnal, vím, že to nebylo ideální. Ale Michy dal naštěstí gól a poslal nás do semifinále. Radost pak byla obrovská.

Ze švédské ligy určitě znáte halu Hovet, kde národní tým nastoupí v neděli proti Rusku. Co víte o prostředí dnešního utkání se Švédy v Södertälje?
Bohužel skoro nic, protože tam jsem nikdy nehrál. Co vím, zná to tam Julo Hudáček. Vyprávěl mi o tom, je to předměstí Stockholmu. Ale nic bližšího netuším.

Vracíte se rád do Švédska?
Určitě. Rád na to vzpomínám, moc se mi tady líbí. Ty dva roky v Örebro byly fajn. Když jsem teď přijel do Stockholmu, napadlo mě, jestli se třeba neobjeví někdo ze známých. Ale asi ne. Těžko říci.

Čekám hokej ve vysokém tempu, hlásí Faksa

Vraťme se ještě k mistrovským oslavám Komety. Šel jste do nich naplno, nebo úplně ne?
První den po zápase žádné zábrany nebyly. Nikdo nevěděl, kdo pojede na reprezentaci, nebo nepojede. Myslím, že je to i potřeba pořádně oslavit, titul přece jen není jen tak něco. Ale druhý den jsem byl nominován, pak jsem se soustředil na to, abych si zabalil věci a vyrazil do Prahy.

Libor Zábranský oznámil, že zůstane v Kometě, na střídačku národního týmu nezamíří. Jaká to je zpráva pro brněnské hráče?
Je to důležité. Libor má obrovský respekt, pro Kometu toho spoustu udělal. Pro hráče, vedení i pro fanoušky je to určitě důležité, že bude pokračovat.

Máte dostatek sil, nebo trošku zápasíte s únavou?
To uvidíme v sobotu, kdy bych měl hrát. Ale ne, odpočinu si. Dokážu se na to připravit.

Hynek Zohorna říkal, že jste mu slíbil holící strojek, aby mohl po titulu konečně shodit vousy. Je to tak?
Jo, ale potíž je, že ten strojek nemám. Budu muset nějaký sehnat, protože by to trošku zkrátit potřeboval (směje se).

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz