Vrátí se Říha do KHL? Zájem má prý Čeljabinsk, klub chce i Willa

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Od června 2018 vede český národní tým, Miloš Říha ví, že po letošním ročníku funkci opustí. Vrchol sezony na šampionátu ve Švýcarsku je s velkým otazníkem, otevřená je i budoucnosti zkušeného kouče. Už v únoru proudily z Ruska informace, že by se Říha mohl vrátit do ruské KHL, zájem o něj údajně delší dobu projevuje Traktor Čeljabinsk.

partneři českého hokeje

Informaci nyní potvrdil telegramový kanál "Hokej bez diváků". Říha dle uvedeného zdroje není hlavním adeptem na práci v Traktoru, klub si v první řadě vyhlédl Anvara Gatiatulina, který dosud působí jako asistent v SKA Petrohrad a 30. dubna mu skončí smlouva.

Gatiatulin byl v nedávné minulosti také členem trenérského štábu ruské sborné, Traktor Čeljabinsk už dřív vedl a v sezoně 2017-18 získal s týmem bronzové medaile. V letošním ročníku stál na střídačce Traktoru trenér Vladimír Jurzinov mladší, jenž do funkce nastoupil loni v listopadu. Syn trenérské legendy Vladimíra Jurzinova staršího v klubu podle všeho skončí.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Hokejový Čeljabinsk, kde prožili vynikající sezonu čeští reprezentanti Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka, začal soutěž slušně, pak týmu ale došel dech a ve Východní konferenci KHL obsadil jedenácté místo. Horší byl jen Vladivostok – a to pouze vinou menšího počtu výher v základní části.

Je možné, že úkol nastartovat slavný ruský klub dostane Miloš Říha. Podle zmíněného zdroje je v kontaktu s činovníky z KHL, na východní frontě má současný kouč české reprezentace stále dobré jméno. Říha v minulosti vedl Atlant, Spartak Moskva, Petrohrad nebo Omsk. V roce 2011 byl v ruské nejvyšší soutěži vyhlášen nejlepším trenérem.

Už v průběhu uplynulého ročníku bylo Říhovo jméno spojováno s Ufou, kde se hodně spekulovalo o možném odvolání Nikolaje Culygina. Jenže Říha měl povinnosti u reprezentace a klub posléze krizi ustál. Nynější zprávy o spojení českého kouče s Traktorem by měly mít racionálnější základ.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Zmíněný kanál „Hokej bez diváků" navíc uvádí, že příchod Říhy by mohl souviset i s tím, že lídry týmu budou tři čeští krajánci. O Sedlákovi s Hykou už padla zmínka, do Čeljabinsku prý před novou sezonou zamíří také někdejší liberecký brankář Roman Will, jenž letos chytal za švédské Rögle BK.

Kluby KHL sledovaly Willa  už v předchozí sezoně, kdy zářil v brance Bílých Tygrů a také poprvé nastoupil za národní tým. Odchovanec plzeňského hokeje se vydal do Švédska ve snaze učinit posun v kariéře a výhledově si říci o nabídku z jiné soutěže. Will před časem působil v organizaci Colorada a zachytal si i NHL, brzy se možná vypraví do Kontinentální ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz