Vrána zlomil stříbrné prokletí: Úžasné! Jsem neskutečně šťastný

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Oceláři v šestém zápase definitivně zlomili Bílé Tygry a získali historicky druhý mistrovský titul! Zápas s pořadovým číslem šest se ale pro hráče s drakem na prsou nevyvíjel dobře, jako první se totiž po nešťastné teči Petra Vrány radovali Liberečtí.

HokejkaTV

Třinecký forvard ale hned vzápětí své zaváhání napravil a srovnal krok. O mistrovském titulu pro Oceláře nakonec rozhodla trefa Vladimíra Rotha z 57. minuty.

Oceláři vstoupili do poslední finálové bitvy aktivně, v jedenácté minutě ale Petr Vrána nešťastně tečoval Dernerovo nahození a Liberec byl rázem na koni. Jenže tentýž útočník za další dvě minuty poslal kotouč opět do sítě, tentokráte do té správné. Petr Vrána nakonec mohl po konci utkání oslavit svůj vůbec první mistrovský titul, v kariéře předtím sedmkrát bral stříbrné medaile!

Gratulace k titulu, jaké jsou vaše pocity?
Jsem neskutečně šťastný. Kluci byli klidní, tohle se přeneslo do zápasu. Začátek samozřejmě nebyl optimální, my se ale do utkání velmi rychle vrátili. Vítězný gól jsme dali pár minut před koncem, to bylo něco neskutečného a úžasného. Tyto pocity se velmi těžce popisují.

Mysleli jste na případný titul po výhře v pátém utkání?
Každý na to trochu myslel, nejde se ale na to úplně zaměřit, protože nás čekal další zápas. Na Liberec jsme se připravili dobře a celé to zvládli. I v momentech, kdy to z naší strany nebylo optimální jsme to dokázali podržet.

První třetina pro vás byla hodně pikantní, že?
Po té vlastní brance jsem byl hrozně rád, že jsem dokázal skórovat a celý tým se uklidnil. Do kabiny se šlo za stavu 1:1, takže to nebylo nejhorší. Člověk si může říkat co chce, já tu situaci viděl tak, jak jsem ji viděl a chtěl pomoct. Nakonec jsme vyhráli, takže nad tím nemusím přemýšlet.

Jak byste zhodnotil celé finále?
Celá série nebyla vždy hokejová, bylo to hodně urputné. Bylo znát, že Liberec musel. Věděli jsme, že pokud dáme gól, tak si to do konce pohlídáme. Ke konci se to povedlo, to jsme ještě potvrdili trefou do prázdné brány. Určitě to ale nebylo jednoduché, nervy pracovaly na obou stranách. Byli jsme šťastnějším týmem, který dokázal odskočit.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Když jste šel to Třince, pokukoval jste po titulu?
Takhle jsem neuvažoval. Já věděl, že Třinec má vždy nejvyšší cíle, nikdy mě ale nenapadlo, že dojdeme takhle daleko. Jsem nesmírně rád, že jsme vyhráli.

Co příští sezona, kde budete hrát?
Zatím nevím, ještě jsme se o tom nebavili. Teď si chci užít oslavy, pak se uvidí.

Jaké máte v plánu oslavy?
Jako celý mančaft jsme ještě nic neplánovali, ale určitě něco bude. Necháme se překvapit.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz