Voráček: Sparta je nejlepší klub v Česku, ostatní nabídky šly stranou

Foto: hcsparta.cz

1. února 2018, 19:19

Adam Bagar

Po Zbyňku Michálkovi a Marku Ďalogovi sáhla Sparta na konci přestupního období po dalších dvou zadácích. Lovila v ruské KHL. Její defenzivu vyztužili Arturs Kulda a Tomáš Voráček, jenž naposledy hrál za Slovan Bratislava. „Sparta o mě měla zájem už před minulou sezonou. Když teď přišla nabídka znovu, tak jsem se rozhodl, že do toho už půjdu,“ líčí na klubovém webu.

HokejkaSHOPvanoce

„Se Spartou jsem byl ve spojení už na podzim, ale pořád jsem chtěl zůstat ve Slovanu, protože jsem věřil, že by se play off mohlo udělat. Až když se pak začalo vzdalovat, tak jsem poprosil vedení Slovanu, jestli by při nějaké nabídce bylo možné mě uvolnit.“ Stalo se tak až poslední den přestupního termínu. „Jsem strašně rád, že mě pustili. Patří jim za to dík,“ pokyvuje.

Při své premiérové sezoně v KHL sehrál 53 zápasů, získal cenné zkušenosti. „Myslím, že vše kolem klubu fungovalo na perfektní úrovni a bezvadně se o nás starali. Ale bylo to náročné v tom, že se tým stavěl za pochodu. Nikdo to neměl lehké, co se týče třeba souhry. Byly zápasy, které se nám povedly, ale ztráceli jsme dost bodů venku, na což jsme doplatili,“ myslí si.

„Nechtěl jsem končit sezonu už 1. března. Chtěl jsem hrát. Myslím, že hokej se hraje proto, aby se hrálo o nejvyšší mety. A podle mě na ně Sparta má potenciál.“

Ztráta Slovanu na play off hrozivě narůstala, aktuálně čítá 25 bodů. „Věděl jsem, že po pauze nás čekají už jen dva zápasy. Nechtěl jsem končit sezonu už 1. března. Chtěl jsem hrát, využít letní přípravu, prostě někde v této sezoně pokračovat. Myslím, že hokej se hraje proto, aby se hrálo o nejvyšší mety. A podle mě na ně Sparta má potenciál,“ má jasno posila Pražanů.

Ti o Tomáše Voráčka usilovali už před minulou sezonou, ale tehdy se ještě rozhodl zůstat v Mladé Boleslavi. „Nyní přišla nabídka znovu, tak jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Sparta je prostě nejlepší klub v Česku, má největší jméno. Myslím, že rozhodně nepatří tam, kde se teď v tabulce nachází. Doufám, že svým dílem přispěju, aby se dostala tam, kam patří,“ říká.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Proč právě Sparta a ne třeba mateřské Vítkovice? „S Vítkovicemi jsem v kontaktu ani nebyl. Měl jsem nějaké náznaky z mého posledního extraligového působiště v Mladé Boleslavi, tam mě kontaktoval sportovní manažer, ale popravdě jsem řešil jen Spartu. Ostatní nabídky jsem měl stranou, protože jsem chtěl dodržet slovo a jít jedině do Sparty,“ pokračuje.

Sedmadvacetiletý obránce by měl nastoupit už v pátek pod Bílou věží. O den dřív absolvoval na Spartě první trénink, na kterém se potkal i se svými parťáky ze Slovanu. Janem Buchtelem a Michalem Řepíkem. „Tohle vůbec při rozhodování roli nehrálo, každý z nás to měl jinak. Že jsme se tady sešli zrovna tři hráči ze stejného týmu Kontinentální ligy, to je spíš náhoda.“

„My, kteří jsme přišli jako posily, chceme přispět k tomu, abychom sbírali co nejvíc bodů. Motivací je jednoznačně play off, na nic jiného člověk zatím ani nemůže myslet.“

Sparta je aktuálně devátá a dál se rve o play off, ale poslední dobou hodně posiluje, což by jí mohlo v klíčové fázi sezony pomoct. „My, kteří jsme přišli jako posily, chceme přispět k tomu, abychom sbírali co nejvíc bodů a byli pro všechny nebezpeční. Motivací je jednoznačně play off, na nic jiného člověk zatím ani nemůže myslet,“ zdůrazňuje Tomáš Voráček.

S Vítkovicemi skončil dvakrát stříbrný, na vrchol nedosáhl ani v Liberci či v Mladé Boleslavi. Ve Spartě ho láká to změnit. „Jasně, že ano, ale je to opravdu ještě hodně daleko. Myslím, že mluvit ještě před play off o titulu není správné. Člověk má jít krůček po krůčku. K play off, titulu a dalším metám vede hrozně dlouhá cesta. Může se stát cokoliv,“ uvědomuje si.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz