Vondrka o sérii s Tygry: Nastoupili jsme jako banda študáků, to mrzí nejvíc

Foto: Jan Pavlíček,bkboleslav.cz

Dřeli do úmoru, na svém ledě i v páté bitvě nechali všechny síly. Hokejisté Mladé Boleslavi nakonec padli, čtvrtfinále pro ně znamená cíl. Ovšem kdyby sérii lépe začali, mohlo být leccos jinak. "To mě mrzí nejvíc. Byli jsme jako banda študáků, vůbec jsem to nepochopil," vrací se k první a druhé bitvě kapitán Michal Vondrka.

HokejkaTV

Po mizerném startu dokázali Středočeši zvednout hlavu a soupeření s Libercem poté nabídlo nádherné zápasy. Nechybělo jim nic, byly dramatické a vyrovnané. Do posledních sil. Když si člověk vzpomene, jak vypadal vstup Bruslařů do základní části, je to velká proměna. "V září by nikdo nevěřil, že budeme ve čtvrtfinále. Ale teď jsme zklamaní," říká Vondrka.

Jak jste viděl rozhodující gól Michala Birnera, který pro Mladou Boleslav znamenal vyřazení?
Náš gólman do toho píchnul, odrazil se to. A já jak dobržďoval, tak se to odrazilo k někomu, kdo to měl do prázdné brány. Jestli to bylo nešťastné? Nevím. Je úplně jedno, jaký je to gól.

Když vezmete celou sérii, co vás v ní nejvíc mrzelo?
První dva zápasy v Liberci. Protože jsme tady nastoupili jako banda nějakých študáků nebo hobíků, a oni nás vycvičili. Vůbec jsme na to nebyli připravení. Vůbec jsem to nepochopil.

Zvládnout lépe začátek čtvrtfinále, měli by Bruslaři větší šance na úspěch?
Stejně tak si můžeme říkal, že se dal vyhrát pondělní zápas u nás, prohráli jsme si ho sami na konci zbytečným gól. Ale to jsou taková kdyby. V play off prostě rozhodují maličkosti. Liberec zaslouženě zvítězil.

Foto: Jan Pavlíček,bkboleslav.cz

Od třetího utkání jste hráli mnohem lépe. Co jste zlepšili především?
Snažili jsme se hlídat předbrankový prostor, odkud se nejvíc dávají góly. A vycházelo nám to. Srovnali jsme s nimi krok, chyběly detaily. Měli jsme nějaké šance a nedali je, oni ano. A to prostě rozhodlo.

Patřily mezi klíčové faktory přesilovky?
Samozřejmě. Zvlášť v tom pátém utkání. Přesilovky z naší strany, to byla tragédie. Táta mi před zápasem říkal, že když pískne rozhodčí faul, ať za ním přijedu, že to vůbec nechci hrát. Samozřejmě s nadsázkou. Ale já nevím, proč to nešlo... Tohle musíme nějak vypilovat, přesilovky rozhodují zápasy. Jde o další aspekt, proč vyhrál Liberec.

Byla v tomto ohledu citelná absence Lukáš Žejdla?
Zápasy se hrají ve vyšším tempu a nasazení, v rychlejším sledu. Je jich hodně. My byli celkově pobouchaní. Měli jsme nekompletní kádr, tím to ale vůbec neomlouvám. Absence Žejdlíka je samozřejmě znát.

Teď jste zklamaní. Ale když to vezmeme s ohledem na mizerný vstup do sezony, není čtvrtfinále nakonec kvalitní výsledek?
Začalo to na prd. I když jsme v létě vyhrávali, tak většinou proti týmům, které byly plné juniorů. Až na turnaj v Německu, který se nám docela povedl. Pak začala liga a bylo to špatný. Otočilo se to až poté, co přišli noví trenéři. Když jsem klukům děkoval v kabině za sezonu, tak jsem jim říkal, že i to nás stmelilo. Po té výměně trenérů jsme chtěli dokázat, že tým máme dobrý. Všichni makali, nikdo nic nevzdal a všichni se snažili plnit to, co noví trenéři přinesli.

Pochvalu zaslouží oba brankáři Gašper Krošelj a Jan Růžička, souhlasíte?
Musím říci, že gólmani nás drželi celou sezonu. Díky nim jsme postoupili přes Zlín a dostali se do čtvrtfinále. Růža chytal neskutečně, pak se vyměnili a chytal zase Gašper. To je prostě týmová práce.

V porovnání s Libercem jste měli v play off o pět utkání víc. Hrálo to roli?
Já bych ani neřekl. I když mně se vůbec nelíbilo, jak jsem v pátém utkání hrál. Nějak jsem se do toho nemohl dostat, a ani jsem nebyl moc na puku. Únavě bych to nepřisuzoval, ani v případě celého týmu. Řekl bych, že fyzicky jsme na tom byli docela dobře.

Bruslaři pod Ještědem prohráli už 20 zápasů za sebou. Máte pro to vysvětlení?
Ježiš, to vůbec nevím. Tyhle statistiky... Myslím, že nějak v půlce sezony to kolem mě prošlo. Je to škoda. Tentokrát jsme měli blízko k tomu, abychom to ukončili. Ale oni dali o gól víc než my.

Foto: Jan Pavlíček,bkboleslav.cz

Jak berete konec sezony ve čtvrtfinále?
Klukům jsem celou dobu říkal, že i když jsme měli nějaký vytýčený cíl, tak pokud se dostaneme přes něj, nemůže nás to uchlácholit. My chtěli postoupit! My jsme chtěli vyhrávat! Je to pro nás zklamání, série 1:4 určitě úspěch není.

Co zaznělo v kabině hned po posledním utkání?
Klukům jsem jen poděkoval za sezonu. Protože se to zvedlo. Kdyby nám někdo v září řekl o čtvrtfinále, tak by tomu nikdo nevěřil.

Jak velký vliv na to měla výměna trenérů?
Šilenej! Nemohu to vyjádřit procenty, protože to nevím. Ale byl markantní.

Bude vás hokej dál zajímat? Třeba baráž, která čeká váš bývalý klub Chomutov nebo mateřské České Budějovice?
Budu. Chci zajet do Budějovic, s tátou a s dětmi bychom se chtěli zajít podívat. V aréně jsem hodně dlouho nebyl. Až tam bude hrát třeba Chomutov, tak to bude zajímavé.

Sestřih 5. čtvrtfinále Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz