Vondráček měl velkou motivaci. Zlín nemám moc rád, usmívá se

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

První extraligové klání letošní sezony už měli možnost vidět i fanoušci v Karlových Varech. Tamní energetici na úvod přetlačili ve velmi napínavém střetnutí Berany, kteří nakonec museli na dalekou jízdu zpět do Zlína vyrazit bez zisku jediného bodu.

HokejkaTV

Po létě plném dřiny na suchu a přípravných zápasů přišla na řadu opět Tipsport extraliga. „Těšil jsem se moc. Nové prostředí, byl jsem zvědavý,“ líčí jedna z posil Energie, útočník Tomáš Vondráček.

Jenže začátek prvního dějství úvodního klání sezony nebyl ze strany Západočechů ideální. Byli to totiž hosté ze Zlína, kdo udeřil jako první. Proti svému bývalému zaměstnavateli se necelé tři minuty před koncem první periody prosadil zadák David Nosek.

To ovšem bylo ze strany ševců všechno a slovo si vzala domácí Energie, tedy alespoň co se zápisu do kolonky vstřelených branek týče. O vyrovnání se ve 33. minutě postaral reprezentant Ondřej Beránek, jenž dokázal zužitkovat velký tlak Karlových Varů.

I ve třetí třetině se diváci v lázeňském městě dočkali jen jedné trefy a k jejich radosti se jednalo o domácí zásah. Lví podíl na vítězném gólu měl právě Vondráček, přestože rodák z Třebíče sám neočekával, že mu individuální akce po pravém křídle vyjde na výbornou. „Nečekal jsem to, dobře mi to vyšlo. Byl jsem rozjetý, jen jsem si to píchl a beka jsem předjel. Viděl jsem tam Petra Koblasu, kterému jsem to pouze přistrčil a on to hezky trefil.“

Berani se nevzdávali, také díky nabídnutým početním výhodám ke konci duelu se snažili se soupeřem srovnat krok. „Bylo to těžké. Dostali jsme se do tří, ale parádně jsme to zvládli. Strašně nám pomohl Filip Novotný, který to neskutečnými zákroky udržel,“ popisuje infarktovou koncovku nakonec vítězného zápasu.

Karlovy Vary tak vkročily do extraligového ročníku 2019/20 správnou bruslí. „Pro naší pohodu jsou tři body hodně důležité,“ uvědomuje si urostlý forvard.

Pro Tomáše Vondráčka byl první ostrý start v novém dresu opravdu peprný. Jakožto bývalý hráč Komety nemá hlavního brněnského soka zrovna v lásce. „Hlavně jsem rád, že jsme porazili Zlín, ten moc nemám rád,“ směje se osmadvacetileté křídlo. „V Kometě bylo hodně spoluhráčů, kteří teď hrají ve Zlíně, takže ta motivace tam je velká.“

Dvojnásobný vítěz extraligového poháru se po přesunu k Energii zařadil do formace po bok velké karlovarské osobnosti – Václava Skuhravého. Jak si spolupráci s kapitánem pochvaluje? „Hraje se s ním výborně, je to zkušený bard. Hrajeme silový hokej, nejsme nějací tvořiví, my bychom spíš měli být takoví buldozeři. Naším úkolem je dobře hrát oslabení, takže to se snažíme dělat. Když dáme nějaký gól, je to navíc a jsme za něj rádi,“ říká poctivý chlapík s pětkou na zádech.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz