Vojnu na ně! Slovenští gólmani ochutnali armádní výcvik

Foto: hockeyslovakia.sk

17. srpna 14:37

Martin Voltr

Zatímco se svět pokouší vymyslet, kam dál posouvat hokejový trénink, slovenský brankářský úsek v čele s Jánem Lašákem přišel v letní přípravě s hodně zajímavým zpestřením.

NHL 20

Čtyřdenní kemp pro 36 talentovaných brankářů ročníku 2005 a starších odstartoval poměrně tradičním způsobem. Ovšem den a půl pak mladíci strávili v úplně jiném prostředí, než na které jsou zvyklí z hokejových stadionů.

Vyrazili totiž do vojenského výcvikového táboru v Lešti!

„Z mladých chlapců se nesnažíme vychovat jen dobré brankáře, ale i lepší lidi. A toto je k tomu výborná příležitost,“ řekl pro web hockeyslovakia.sk Ján Lašák, trenér reprezentačních gólmanů.

„Z mladých chlapců se nesnažíme vychovat jen dobré brankáře, ale i lepší lidi.“

Slovenský svaz zařadil novinku díky spolupráci s ministerstvem obrany, nadějné brankáře čekal v Lešti pestrý program: Absolvovali kurs sebeobrany a lezli po skalách, samozřejmostí bylo přespání ve stanech a ranní rozcvička. Vedle fyzických aktivit si vyslechli přednášky od vojáků, kteří absolvovali misi v Afghánistánu.

„Chceme, aby kluci pochopili, co znamená slovo ‚charakter‘ pro lidi, kteří bojují v Afghánistánu a pro parťáka jsou odhodlaní udělat cokoliv,“ popsal Lašák, jenž by morální vlastnosti vojáků rád dostal i do svých svěřenců.

„Nacházejí se ve věku, kdy jsou jejich idoly hlavně lidé ze sportu nebo šoubyznysu. My jim chceme ukázat, že existují i jiní hrdinové, o kterých se v médiích až tolik nepíše,“ zdůvodnila netradiční součást kempu projektová manažerka SZĽH Katarína Válkyová. „Sociální sítě nám často nenabízejí ideální vzory. Chceme, aby kluci potkali ty správné a strávili s nimi nějaký čas,“ uvedl Lašák.

„Chceme jim ukázat, že existují i jiní hrdinové, o kterých se v médiích až tolik nepíše.“

Právě možnost osobního setkání s vojáky si slovenská brankářská legenda pochvalovala nejvíc. „Kdo ví, možná se to některým klukům zalíbí natolik, že pokud se jim nepodaří prosadit v hokeji, spojí svoji budoucnost s armádou,“ dodal Lašák.

Svaz navíc dostal od ministerstva obrany dotaci ve výši sedmi tisíc eur, za něž pořídí gólmanům zhruba 120 hokejek.

Nechají se vojenským výcvikem inspirovat i čeští brankáři? Nachystá jim Radek Tóth příští léto v Rokycanech podobné překvapení? Uvidíme...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz