Vlci doma opět padli, dotáhlo se na ně Vrchlabí. Mladík Pytlík hrdinou Žďáru

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Sedmička zápasů 2. ligy byla pro samotné aktéry a taktéž příznivce nachystána ve středu 10. ledna. Západní skupina měla možnost vidět další domácí porážku Vlků z Jablonce. Ti po předchozí prohře s Řisuty padli i s dalším celkem ze spodních pater tabulky – Dvorem Králové. Formu naopak potvrdilo Vrchlabí, po výhře nad Řisuty bodově dotáhlo právě druhý Jablonec. Skupina Střed nabídla jediný duel – derby Vysočiny mezi Žďárem a Havlíčkovým Brodem. To nakonec v dramatické koncovce rozhodl dvěma góly teprve šestnáctiletý talent Jaromír Pytlík, který se tak stal hrdinou Plamenů. Na Východě žádné velké překvapení – Hodonín přestřílel Valašské Meziříčí a Nový Jičín těsně zdolal Šumperk.

Plekanec Chance liga

SKUPINA ZÁPAD

Příchod nového kalendářního roku nezastihl Vlky z Jablonce zrovna v dobré herní pohodě. V minulém kole Severočeši sice přivezli dva body z Bíliny, ale bodový zisk na ledě v podstatě posledního týmu byl takříkajíc povinnost. Předtím však Jablonečtí doma padli s Řisuty a na svém ledě se jim nezadařilo ani s nováčkem z Dvora Králové. Po první části prohrávali domácí s Rodosem už o dvě branky a mecenáš klubu Cinibulk to jistě těžce nesl – a nejen on. Prapor domácích držel dvougólový střelec Lukáš Tondr, jenž ale dotahoval marně. Naopak pojistku přidal v závěru Kocián a tápání Vlků v roce 2018 pokračuje. Namále měla pražská Kobra. Ta ještě šest minut před koncem doma prohrávala s Bílinou, pak vyrovnal Antončík a upachtěné dva body trefil v prodloužení Skočovský. Přesto je to pro Pražany určitě ztráta jednoho bodu.

Zaváhání Jablonce opět nahrálo do karet Vrchlabí, kterému se zas v poslední době daří. Po nečekaně drtivé výhře v Děčíně celek z Krkonoš potěšil i své fanoušky. Buldokům z Řisut nadělil půltucet a bodově dotáhl právě jabloneckého konkurenta. Produktivní Matěj Kos, který si připsal tři kanadské body, sám na soupeře nestačil. Za Vrchlabské opět hokejovou radost rozdával nestárnoucí Martin Filip, své statistiky vylepšil o tři body! Domácím hodně pomohlo v polovině zápasu Urbanem proměněné trestné střílení a hned na to gól zkušeného beka Pojkara. Radost zněla také na dalším krkonošském zimáku. O několik desítek kilometrů dál slavil Trutnov, ten přehrál tápající Děčín 7:2 a dvěma góly se na vysoké výhře podíleli Fedulov s Malíkem.

HC Most – HC Baník Sokolov -:- (-:-, -:-, -:-) zrušeno

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC RODOS Dvůr Králové n. Labem 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. L.Tondr (Bříška), 45. L.Tondr (Moravec) – 15. Valášek, 20. Ukhin (Luštinec), 24. Karlík (Hrazdira, Fořt), 60. Kocián (Ukhin, Luštinec).

HC Kobra Praha – HC Draci Bílina 3:2 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Antončík (Semrád, Verbík), 54. Antončík (Chlapík, Skočovský), 62. Skočovský (Antončík, Jedlička) – 18. Fučík, 49. Sýkora (Mála, Hrdlička).

HC Stadion Vrchlabí – HC Řisuty 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban (TS), 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata).

HC BAK Trutnov – HC Děčín 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Kubinčák (A. Půlpán), 19. Smékal (Zahradník), 23. Malík (Smékal, Zahradník), 30. Malík, 39. Fedulov (Vácha, Svoboda), 50. Chytráček (A. Půlpán, Machač), 57. Fedulov (Svoboda, Kastner) – 26. Hašek (Zajan, Volráb), 59. Petráš (Oliverius, Baránek).

SKUPINA STŘED

Skupina Střed měla na programu dohrávku 23. kola – a ne ledajakou! Na žďárských Bouchalkách se střetly dva nejlepší celky skupiny a hned se jednalo o derby Vysočiny. Domácí Plameny hostily Bruslaře z Havlíčkova Brodu a na tento vždy vyhecovaný souboj bylo zvědavo na patnáct stovek diváků. A ti si přišli na své! Tedy zejména až ve třetí třetině. Předtím Vítek v závěru druhé části reagoval vyrovnáním na trefu Semráda, avšak vše podstatné se dělo poté. Domácí Stehlík s Pytlíkem poslali Plameny do trháku, aby Třetina s Kuchtou dvěma slepenými góly opět srovnali. Bouchalky vřely a vše rozhodl nadějný mladíček – šestnáctiletý Jaromír Pytlík, který v čase 58:19 svým druhým zásahem v utkání utnul naděje Bruslařů na úspěch!

SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar) – 24. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta. 

SKUPINA VÝCHOD

Z důvodu rozsáhlé marodky porubského týmu vyhověl celek Kopřivnice soupeři na přeložení vzájemného zápasu, a tak se na Východě hrály jen dva duely. Valašské Meziříčí plánovalo obrat favorizovaný Hodonín, avšak marně. Přestože Bobři vedli, Drtiči třemi góly během dvou minut v první třetině zcela otočili tento duel a zaskočení domácí se už do zápasu nedostali. Výsledkem bylo vysoké hodonínské vítězství 7:3. Pšenka nekvetla ani šumperským Drakům. Ti prokázali, že více se jim daří na svém domovském ledě. V Novém Jičín je dvěma góly ztrestal Tomeček, Půhoného snížení už přišlo příliš pozdě.

HC Bobři Valašské Meziříčí – SHK Hodonín 3:7 (1:3, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Pořický (Dvořák), 36. Daněk (Pořický), 36. Studený (Martiník) – 10. Charvát (Žabčík, Kužílek), 12. Vaněk (Kužílek), 12. Jurča (Charvát, Kadlec), 23. Sedlák (Romančík, Kužílek), 26. Jurča (Kadlec), 37. Romančík (Vrána), 42. Kadlec (Kužílek, Žabčík).

HK Nový Jičín – Draci Šumperk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Gebauer (Běhal), 23. Tomeček (Gebauer), 52. Tomeček (Zedník) – 34. Gewiese (Půhoný, Sedlák), 60. Půhoný (Sedlák, Vymazal).

HC TATRA Kopřivnice – HC RT TORAX Poruba 2011 -:- (-:-, -:-, -:-) odloženo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz