Vladař si zachytá v extralize i díky Jágrovi: Pardubice se mi vždy líbily

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

26. listopadu 2020, 18:39

Adam Bagar

Ambiciózní Pardubice po nepovedeném vstupu do soutěže pokračují v posilování kádru. Jejich nejnovější akvizicí je brankář Daniel Vladař, který už má za sebou první tréninky s týmem.

O Kapku lepší hokej

Všechno začalo u Jaromíra Jágra. „Trénoval jsem s ním na Kladně. Pak jednou jel do Pardubic na zápas, kde měl schůzku s panem Dědkem, a během pár dní mi řekl o zájmu Dynama," popisuje pro klubový web Daniel Vladař.

„Stále se neví, jaká bude situace v zámoří, takže jsem Jaromírovi řekl, že bych do Pardubic moc rád šel. Agent mi hned hlásil, že už s panem Salfickým mluvil a poté už to nabralo rychlý spád,“ dodává 23letý brankář Bostonu.

Za sebou má zdařilou sezonu. V AHL se prezentoval skvělým průměrem 1,79 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 93,6 procenta. A poprvé nakoukl i do slavné NHL, ve čtvrtfinále s Tampou Bay odchytal 28 minut.

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Poté, co během play off NHL strávil několik týdnů v bublině, měl nějaké nabídky, ale po skoro roce a půl nepřetržitého trénování si chtěl konečně odpočinout. „Až teď jsem si říkal, že bych chtěl konečně zase někde chytat.“

Bývalý mládežnický reprezentant a účastník několika juniorských MS se s Pardubicemi domluvil zatím do konce kalendářního roku. „To, že jsme se dohodli, je jedině dobře. Pardubice se mi jako klub vždy líbily,“ hlásí Vladař.

„Když mi pan Salfický volal a řekl, jak to tady funguje, moc se mi to líbilo.“

Jednání pak už byla velice rychlá. „Když mi pan Salfický volal a řekl, jak to tady funguje, moc se mi to líbilo. Nic tedy nebránilo mému příchodu, mělo to hrozně rychlý spád. Už se moc těším, až budu moct za Dynamo naskočit.“

Extraligovou premiéru by mohl 196 centimetrů vysoký brankář prožít hned v pátek, kdy se na pardubickém ledě představí Litvínov. Zda se tak skutečně stane, můžete od 18 hodin sledovat v přímém přenosu na Hokejka TV.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas, Daniel Vladař.

Obránci:
Martin Bučko, Marek Ďaloga, Rhett Holland, Michal Hrádek, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal, Jan Oliva, Ondřej Vála, Stěpan Zacharčuk, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Anthony Camara, Valentin Claireaux, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Ondřej Rohlík, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Michal Vondrka, Tomáš Zeman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz