Vlach uzemnil „svou“ Olomouc. V Třinci mi to vyhovuje víc, libuje si

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Není to tak dlouho, co Roman Vlach dělal olomouckým fanouškům radost v dresu jejich oblíbených Kohoutů. Utekl měsíc a lidé na tribunách stařičké plecharény museli sledovat, jak se gólem a asistencí podílí na porážce Mory v barvách Ocelářů z Třince, kde z hanáckého týmu do konce sezony hostuje výměnou za Zbyňka Irgla. „Že budu mít dva body, s tím jsem nepočítal,“ usmíval se Vlach. Působení v Třinci si užívá, do prodloužení původně měsíčního hostování ale nemluvil.

Nový fanshop

Gól a asistence. Roman Vlach si lepší návrat na olomoucký led snad ani představit nemohl. „Po pravdě, koho by to netěšilo? Šlo ale hlavně o týmové body, tabulka je natřískaná. A mít z Olomouce tři body, to je to nejlepší, co se mohlo stát. Byl to úporný zápas, už takový playoffový“ hodnotil střetnutí.

To, že pomohl Ocelářům porazit ještě donedávna svého zaměstnavatele a pro tuto sezonu stále kmenový klub ale nijak zvlášť neprožíval. „Už jsem několika týmy prošel, takže to pro mě nebylo až tak speciální. Samozřejmě pokaždé, když člověk z nějakého mužstva odchází a dá mu gól, je to trochu jiné. Ale přehnaně zvláštní to nebylo,“ pravil.

Gól Romana Vlacha na 1:0

Na Hané každopádně nezažil vůbec špatné období, a to jen tak za hlavu hodit nejde. „Strávil jsem tu v podstatě rok, takže nějaké vzpomínky proběhly. Byla tu super parta. Trochu jsme se pošpičkovali a pozdravili.Spíš ale jenom tak v rychlosti, snažil jsem se soustředit na hru,“ vysvětloval Vlach.

Své bývalé spoluhráče vůbec nešetřil. Už v osmé minutě po chybě domácího Františka Skladaného a následné kombinaci s Martinem Růžičkou otevřel skóre. „Růža už mě tak jednou našel, byl z toho můj první gól v Třinci. Zakřičel jsem na něho. Potom mi říkal, že to bylo dobře, protože jak byl v souboji, neviděl za sebe. Parádně to vybojoval a já jsem to následně trochu se štěstím zakončil, moc mi to totiž nesedlo. Jak se ale říká, na to se historie neptá,“ usmíval se od ucha k uchu. V 56. minutě si pak role s Růžičkou vyměnili.

Vázne nám produktivita, štve Eberleho

Působení mezi Oceláři si zatím nemůže vynachválit. „Jsem spokojený. Třinec hraje o něco jiný hokej než Olomouc a myslím si, že mi to vyhovuje víc. Samozřejmě co je teď, nemusí být za pár dnů. Říkám, že to musí být neustále s pokorou. Doufám, že se mi bude dařit i dál,“ řekl s nadějí 28letý útočník.

Výměna s Olomoucí, která za něj získala zkušeného Zbyňka Irgla, byla původně jen na měsíc. Před pár dny ale došlo k jejímu prodloužení do konce sezony. „Když to řeknu jednoduše: Kdo by nechtěl zůstat v Třinci? Jsem tam maximálně spokojený. Zázemí a všechno okolo, to je prostě paráda.“ Přimlouval se k setrvání v Třinci? „Ne ne, to vůbec. Do toho jsem nijak nemluvil, snažil jsem se to ovlivnit pouze svými výkony. Naštěstí se to povedlo. Jsem moc rád, že měl Třinec zájem, abych zůstal,“ dodal.

„Do setrvání v Třinci jsem nijak nemluvil, snažil jsem se to ovlivnit pouze svými výkony.“

Za Oceláře zatím v 11 zápasech zaznamenal sedm bodů. Už před odchodem do Slezska však měl slušnou formu. Přesto ho nepřekvapilo, že Hanáci na novoroční výměnu kývli. „Podle mě je Zbyňa Irgl v hokeji velký pojem a pro Olomouc posila par excellence. Když slyšeli, že by je mohl posílit, asi žádný tým by neváhal,“ řekl. K vzájemné konfrontaci obou hráčů ale bohužel nedošlo. Irgla vyřadilo ze hry zranění, které si přivodil v pátek proti Zlínu.

V novém působišti se Vlachovi povedl zejména start. Za prvních pět zápasů měl bod na utkání. Pak se na chvíli odmlčel, připomněl se zase až v Olomouci. Byl na zápas hodně namotivovaný? „Byl jsem natěšený spíš skrz to, že jsem měl v posledních dnech lehčí virózu. Dva zápasy jsem nehrál, takže jsem do toho chtěl šlápnout a pomoct týmu. To, že se povedly rovnou dva body, je paráda. S tím jsem nepočítal,“ odpovídal spokojeně.

Olomouc i po svém přesunu do Třince nadále sleduje. Hanákům se v posledních zápasech nedaří a původní myšlenky na pohodlný postup přímo do čtvrtfinále rázem museli změnit. „Je to tam našlapané, ale myslím si, že se do play off určitě dostanou. Přeju jim to. Jsou mužstvo, které bude nepříjemné pro každého,“ uvedl. 

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz