Vítkovický zachránce Stránský: Můj gól? Už jsem ani nehrál

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

25. září 2017, 14:49

Adam Bagar

Už v přípravě nasázel pět gólů a slušné výkony si přenesl také do premiérové extraligové sezony. Mladý útočník Šimon Stránský naposledy brankou z poslední minuty rozesmutnil mladoboleslavskou střídačku, zachránil Vítkovice a výrazně pomohl k jejich výhře 3:2 v nájezdech. "Ubojovali jsme to. Ukázala se vůle našeho týmu," těší devatenáctiletého střelce.

HokejkaTV

"Když jsme šli v závěru na led, měli jsme za úkol vybojovat vhazování v útočné třetině. Nějak se nám to stále nedařilo, hráli jsme u nich, ale po rozích. Pak z toho nějak vyplynulo, že jsme dali gól, za což jsme strašně moc rádi," popisuje s úsměvem spokojený Šimon Stránský, který byl z nabídnuté šance dost zaskočený.

"Je to tak, překvapilo mě to. Popravdě už jsem ani nehrál. Viděl jsem, že Maxwell má kotouč pod rukavicí, tak jsem čekal, že rozhodčí pískne. Pak tam do toho Szturcík (Roman Szturc, pozn. red.) píchnul a najednou se puk objevil u mě. Tak jsem do něj ještě plesknul. Už jsem vážně přestával hrát," culí se šťastný střelec.

Ukázala se vůle našeho týmu, září Šimon Stránský

Vítkovice smazaly manko v čase 59:14 a zajímavý duel musel jít do prodloužení. Atraktivní hra tři na tři branku nepřinesla, a tak o vítězi rozhodly až nájezdy. "Na ty si vždycky věřím, je to má nejoblíbenější disciplína. Ale máme tady šikovnější kluky, takže jsem nečekal, že půjdu," hlásí bývalý hráč kanadské juniorské WHL.

"Možná bych šel až někdy po těch pěti sériích, kdyby nebylo rozhodnuto, ale kluci to výborně zvládli." Zatímco na boleslavské straně se trefil pouze Jakub Orsava, za Vítkovice udeřili Jakub Lev a David Květoň. "Myslím, že na to, abych jezdil klíčové nájezdy, mám ještě čas," směje se mladý útočník po vydřené výhře 3:2.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

"Mladá Boleslav hodně kousala. Jsou bojovní, urputní a strašně dobře bruslí, takže to pro nás byl velmi nebezpečný soupeř," přiznává Stránský, který nebyl úplně spokojen se hrou svého týmu. "Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Bylo to pomalé, nešlo nám to jako předchozí střetnutí. Ukázala se však vůle týmu," těší ho.

Ano, Ostravané v závěru ukázali charakter, ale na konci první dvacetiminutovky zase to, co je dlouhodobě trápí. Přesilovky. Během 81 sekund odjeli na lavici hanby tři Bruslaři, ale domácí dlouhou přesilovku pět na tři nevyužili. "Nejdou nám. Ale snažíme se to změnit. Je jenom otázkou času, kdy to protrhneme."

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Ml. Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz