Vítkovicím taktika (ne)vyšla. Jako blbci, štvalo Lakatoše po návratu do Liberce

Foto: Marek Sekáč, hcbilitygri.cz

Vést 2:0 v Liberci – to je sen! Vítkovice ho ale snily jen pár minut, než se utkání proti Bílým Tygrům pro Rideru zvrtlo v halloweenskou noční můru. Severočeši nakonec celý duel otočili a brali tři body za vítězství 3:2. „Škoda, že jsem za stavu 2:0 pro nás nedal šanci. Mohlo to být trochu jinak,“ sypal si popel na hlavu vítkovický útočník Dominik Lakatoš.

HokejkaSHOPvanoce

Vítkovice přitom měly v Liberci zaděláno na tři body. Povedená pětadvacetiminutovka vynesla hostům dvoubrankový náskok. „Vzhledem k tomu, jakou má teď Liberec bilanci, jsme zvolili taktiku, která nám není tak úplně vlastní. Musím přiznat, že jsem rád, že nám fungovala,“ vysvětloval důvody povedeného vstupu do utkání vítkovický trenér Jakub Petr.

„Vedení 2:0 v Liberci? Super! To ví každý, že je to paráda,“ popisoval nejnadějnější pasáž Ridery útočník Dominik Lakatoš. „Škoda, že jsem za stavu 2:0 pro nás nedal šanci. Mohlo to být trochu jinak,“ mrzelo ho. A mělo proč! Liberec se dvěma výstavními góly vrátil do zápasu.

„Lehce jsme pak upustili od naší taktiky. Mysleli jsme si, že s Libercem budeme hrát hokej, což se nám šeredně vymstilo,“ nechápal vítkovický dravec. „Můžeme teď na sebe v kabině koukat a říkat si, že jsme blbci,“ nebral si dál servítky.

Bílí Tygři mohli v prostředním dějství i celý duel otočit. Do hry se ale dostala úspěšná trenérská výzva Vítkovic, po níž se definitivní obrat odložil až na úplný závěr. „Hodně lidí říká, že ten gól měl platit. Já osobně nevím,“ zůstal zdrženlivý liberecký Michal Bulíř. „S tou desetiminutovkou, co jsme tam předvedli, můžeme být rádi, že nás coach‘s challenge podržela,“ reagoval Lakatoš.

Právě Dominik Lakatoš měl na libereckém ledě o motivaci postaráno. Kdo by se taky nechtěl vytáhnout na místě, kde strávil nejlepší roky kariéry. „Je to pro mě jeden z nejtěžších zápasů. Paradoxně jsem se cítil dobře, užíval jsem si to od začátku do konce,“ mluvil o střetnutí s bývalým zaměstnavatelem.

Ten nakonec dotáhl zápas s Lakatošovou Riderou do vítězného konce. Pár minut před koncem rozhodlo duo Bulíř-Birner. „Hezky jsme to vykombinovali, to se nám povedlo,“ chválil první jmenovaný. Akce dua B+B tak připravila trenérskému štábu Ostravanů pořádně hořkou pilulku. „Strašně mě štve, že jsme prohráli i s plánem, který fungoval,“ přiznal kouč Petr, který však zároveň smekl i před kvalitou Liberce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz