Vítkovice získaly Kanaďana Mahboda ze Záhřebu. Opačným směrem jde Puzič

Foto: hc-vitkovice.cz

Dnes večer vyprší extraligovým klubům možnost, jak doplnit kádry pro zbytek ročníku. Před uzávěrkou přestupů lze očekávat některé zajímavé transfery, zahraniční posilu hlásí Vítkovice. Aktuálně čtvrtý tým tabulky lovil v EBEL, ze Záhřebu míří do Tipsport extraligy kanadský útočník Samson Mahbod (na snímku). "S vedením vítkovického klubu se dohodl na spolupráci do konce sezony," potvrzuje Tomáš Krejčí ze společnosti IHA Group, která hráče zastupuje.

Jágr Chance liga

Chlapík, jenž v sobotu oslaví 29. narozeniny, byl letos v týmu Medveščaku hodně produktivní. Ve 37 utkáních EBEL nastřílel Mahbod 15 branek a přidal 22 asistencí, drží si tedy v průměru jeden kanadský bod na zápas. "Samson má aktuálně výbornou formu, jeho přáním je, aby se prosadil v české extralize," říká Tomáš Krejčí.

Vedle Vítkovic bylo během uplynulých dní ve hře i působení v Litvínově. "Byli jsme s vedením Vervy v kontaktu, obě strany měly zájem. Jenomže Záhřeb stále bojoval o play off. Tým získal jistotu postupu až v neděli, to by už ale Mahbod nestihl sehrát 15 utkání, aby mohl za Litvínov posléze naskočit do baráže," vysvětluje jeho zástupce.

Věci se daly do pohybu, s nabídkou přišly Vítkovice. "A Samsona to hodně oslovilo. Ví, že naše nejvyšší soutěž má velkou kvalitu. S radostí návrh přijal," doplňuje Krejčí. Mahbod si sám vyřídil uvolnění v Medveščaku, vyplatil se ze zbytku smlouvy a kývl Vítkovicím. "Samson měl tuhle možnost v kontraktu. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby zůstal, ale respektujeme jeho přání. U nás odvedl velmi dobré služby," řekl na stránkách chorvatského klubu sportovní ředitel Aaron Fox.

Foto: hc-vitkovice.cz

Ve Vítkovicích očekávají od Mahboda přínos v ofenzivě. "Jsme rádi, že jsme mohli náš kádr v rámci finančních možností rozšířit. Příchod Samyho Mahboda není jen, jak se říká, výkřikem do tmy. Máme na něj komplexní reference. Víme, že měl o něj extrémní zájem Litvínov. Využili jsme svých zdrojů informací vzhledem k jeho působení v KHL i EBEL i ve Finsku. Materiálů a informací jsme měli a máme hodně. A jsme přesvědčení, že typologicky by měl naše mužstvo skvěle doplnit,“ uvedl na vítkovických stránkách generální manažer a kouč Jakub Petr.

Samson Mahbod má za sebou působení v nižších zámořských klubech, především z QMJHL a ECHL, hrával v Polsku, sezonu 2014-15 strávil v ruské Vyšší lize, kde dával góly za Něftěkamsk. Další rok byl zaměstnancem finského Espoo, od léta 2016 nastupoval za Záhřeb. V elitní ruské KHL stihl v barvách Medveščaku 30 utkání, dva góly a šest nahrávek, tehdy byl mj. spoluhráčem Jakuba Krejčík, Jiřího Smejkala a Tomáše Mertla. Letos válel EBEL společně s Tomášem Netíkem a Tomášem Kudělkou.

Nyní se Mahbod stěhuje do Vítkovic. "První zápas v české extralize by měl sehrát v pátek na ledě Mladé Boleslavi," informuje Tomáš Krejčí  Jeden pohyb mezi Vítkovicemi a Záhřebem nastává také v opačném směru, do Medveščaku odchází Ivan Puzič. Chorvatský zadák se hokejově zdokonaloval ve vítkovické organizaci, hrál i za Šumperk či Porubu. V letošní Tipsport extralize naskočil do pěti utkání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz