Vítkovice vyhrály posedmé v řadě. V týmu je pohoda, hlásí Szturc

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice ve 32. kole Tipsport extraligy porazily Chomutov 4:1, k čemuž vysokou měrou přispěla druhá útočná lajna Ridery s Romanem Szturcem. Osmadvacetiletý útočník dva góly sám vstřelil a na jeden přihrál do tandemu Davidu Květoňovi, čímž hodně pomohl mužstvu k sedmé výhře v řadě.

NHL 20

Roman Szturc si v duelu s Chomutovem připsal do statistik dva góly a jednu přesnou přihrávku, takže se podílel na třech ze čtyř branek. „Někdy se to takhle podaří. Rado je zraněný, takže tam dali trenéři mě,“ uvedl karvinský rodák a připomněl velkou marodku Ridery, na které je i Radoslav Tibor.

Osmadvacetiletý útočník v patnácté minutě vyrovnal povedenou tečí z prostoru mezi kruhy. Opravdovou hokejovou parádu převedl až po polovině střetnutí, když od vlastní brány projel celé kluziště i mezi chomutovskými obránci a zavěsil do horní části branky.

„Byl odražený puk u naší branky, kde jsem si ho sebral a nechal dva hráče za sebou. Získal jsem dobrou rychlost a viděl jsem, že Chomutov je srovnaný na modré. Pro ně to je hrozně těžké, když útočník nabere takovou rychlost od vlastní branky a oni stojí. Konec se podařil,“ smál se český juniorský šampion z roku 2009.

Ridera vyhrála už posedmé v řadě a nadále okupuje třetí příčku v tabulce za Hradcem Králové a Plzní. Aktuálně má čtyřbodový náskok na čtvrtý Třinec. „Dali jsme si hezký vánoční dárek, ale nekoukáme na to, že je to sedmé vítězství v řadě. Chceme každý zápas vyhrát. Jak zmiňoval David Květoň po minulém zápase – máme v týmu pohodu, držíme při sobě a šlape to,“ řekl Roman Szturc.

„Dali jsme si hezký vánoční dárek."

Piráti šli sice páté minutě do vedení, když skóroval z hranice pravého kruhu Nicolas Hlava, ale poté už žádný gól nepřidali, přestože vyslali na bránu 37 ran. „Začátek a druhá třetina od nás nebyly ideální, ale proměnili jsme šance a zápas si pohlídali,“ vylíčil.

„Přeskakovalo nám hodně moc puků. Nevím, jestli to bylo ledem, nebo jsme si dávali přednost u kotoučů, čímž jsme Chomutov vystavovali do dobrých pozic. Dobře se tlačili do brány, ale pohlídali jsme si je, protože neměli vyložené šance,“ pokračoval dlouholetý hráč Vítkovic.

Ve 47. minutě došlo mezi Romanem Szturcem a chomutovským brankářem Jánem Lacem k potyčce, které přinesla více trestů vítkovickému útočníkovi. „Byl jsem překvapený. Viděl jsem pod betonem puk, tak jsem po něm šel,“ uzavřel své hodnocení vítkovický útočník.

„Měl jsem puk pod betonem a slyšel jsem píšťalku, ale hráč pořád dorážel. K hokeji emoce patří, stává se to jenom zřídka, ale občas ano. Byla to taková strkanice,“ oponoval Ján Laco.

Sestřih zápasu Piráti Chomutov – HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz