Vítkovice se zbavily letiště. Trenér Petr zkouší hráče, vrátí se Sedlák?

Foto: hc-vitkovice.cz

18. července 2016, 18:39

Adam Bagar

Po týdnu volna vstoupili hokejisté Vítkovic do druhé fáze přípravy na nový extraligový ročník 2016-17. Na ploše Multifunkční haly se představila řada nových tváří, kromě hráčů partnerské Poruby také ti, kteří jsou v ostravském výběru na zkoušce. "Jedná se o obránce Adama Sedláka a Mildu Jáchyma," prozrazuje generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr na klubovém webu Ostravanů, kteří budou nově hrát domácí utkání na užším a kratším kluzišti.

Jágr Chance liga

"Kluziště bude zmenšeno, ať už se týká délky, nebo jeho šířky," potvrzuje trenér Jakub Petr. "Na pořadu diskuzí to bylo už loni, kdy se tahle varianta probírala, ale až letos, když jsme přišli k týmu s Pavlem Trnkou, to vzešlo jako víceméně jednohlasné rozhodnutí realizačního týmu. Potom, když se bavíte i s jednotlivými hráči, tak zjistíte, že to kvitují," doplňuje Petr směrem k pověstnému ostravskému letišti, jak bylo hřiště často fanoušky nazýváno.

Proč se tak vítkovické vedení rozhodlo? "Těch faktorů bylo víc. Kdysi to bývala výhoda, při tom složení týmů, jaké tady byly. Současný hokej se ale ubírá trochu jiným směrem a my jsme to kluziště zmenšili z toho důvodu, že více bude sedět našemu hernímu systému, který už do hráčů postupně skrze mítinky v letní přípravě dostáváme. Všechny věci, které po nich chceme, také styl – tomu všemu bude užší kluziště víc vyhovovat," pokračuje Petr.

"Letiště? Kdysi to byla výhoda, ale současný hokej se ubírá trochu jiným směrem."

Vítkovické kluziště bylo dosud v extralize největším ze všech, ale to už od nové sezony platit nebude. "Všechny stadiony v extralize mají menší kluziště, takže to znamená, že 26 zápasů v sezoně hrajete na úzkém hřišti. To je polovina ročníku," zdůrazňuje trenér Petr. Jako poslední měla stejně velké kluziště Sparta, která však po přesunu do O2 areny přešla na menší rozměr. Nejužší kluziště pak mají arény v Karlových Varech, Liberci, Brně či Třinci.

Zatímco hlavní OSTRAVAR ARÉNA se stále chystá na novou sezonu, vedlejší multifunkční hala už v pondělí sloužila vítkovickým hokejistům, kteří se po týdenní pauze znovu sešli ke druhé fázi letní přípravy na novou sezonu. "První týden je vždy o tom sžít s novou výstrojí, bruslemi a podmínkami po několika týdnech bez ledu. My jsme už předesílali, že tomu chceme obětovat krátkou dobu, proto řada kluků byla na ledě už dřív v rámci svého volna."

Pálky místo holí. Vítkovičtí si zahráli baseball, Výtisk trefil rozhodčího »

Trenérské duo Petr – Trnka své svěřence od začátku nešetřilo, což poznala také skupina hráčů partnerské Poruby. "Tím, že jdou na led až příští týden a my už jsme avizovali, že v budoucnu můžeme registrovat pohyby hráčů z jednoho do druhého celku, tak jsme mužstvo o tyto hráče doplnili. Uvidíme, zda mají potenciál na to prosadit se do kádru," říká Petr na adresu kvarteta útočníků Davida Zachara, Marka Sedláře, Petra Seidlera či Aleše Kilnara.

Klub navrch zkouší obránce Adama Sedláka s Miloslavem Jáchymem a produktivního útočníka Daniela Kurovského. "Osobně mě potěšilo, že ho zde máme. Bohužel nebyl draftován, ale má toho ještě hodně před sebou a na draftu bylo závislé jeho působení v kanadské juniorce. Tím, že draftem neprošel, zapojil se do tréninků A-týmu. Je u něj určitý potenciál, a pokud si o to řekne, tak není důvod, abych některý ze zápasů neabsolvoval," uzavírá.

Zápasy HC VÍTKOVICE STEEL před sezonou 2016-17

04.08. 18:00 HC AZ Havířov 2010 – HC VÍTKOVICE STEEL
05.08. 18:00 Orli Znojmo – HC VÍTKOVICE STEEL
12.08. 18:00 HC VÍTKOVICE STEEL – HC Linköping (Vítkovice, turnaj v Třinci)
13.08. 18:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE STEEL (turnaj v Třinci)
14.08. 17:00 HC VÍTKOVICE STEEL – HC Slovan Bratislava (Vítkovice, turnaj v Třinci)
16.08. 17:30 HC VÍTKOVICE STEEL – Kärpät Oulu (Liga mistrů)
20.08. 19:00 Krefeld Pinguine – HC VÍTKOVICE STEEL (Liga mistrů)
26.08. 18:00 Kärpät Oulu – HC VÍTKOVICE STEEL (Liga mistrů)
30.08. 18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – HC VÍTKOVICE STEEL
07.09. 17:30 HC VÍTKOVICE STEEL – Krefeld Pinguine (Liga mistrů)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz