Vítkovice preferují venkovní přípravu. Kacíř posilou trenérského štábu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Příprava běží naplno také mládežníkům ve Vítkovicích. U akademických kategorií zůstávají stejní trenéři, zato u žáků Ridery došlo k několika personálním změnám.

Aplikace Tipsport extraligy

„Jsme rádi, že už mohou trénovat i naši mládežníci. Samozřejmě vše v intencích aktuálních možností. To znamená, že týmy nevyužívají zázemí, šaten, sprch. Pokud to je možné, upřednostňují tréninky venku, i když samozřejmě část přípravy, především u akademie, probíhá v posilovně, případně v atletické hale,“ líčí na klubových stránkách Roman Šimíček.

Sportovní ředitel Vítkovic ani jednotliví trenéři však vzhledem k aktuální situaci stále nikoho do společných tréninků nenutí.

„Vše je čistě na dobrovolné bázi. Rodiče hráčů dostali před nástupem k podpisu potvrzení, že souhlasí se zapojením svého dítěte do společné přípravy, a zároveň potvrdili, že jejich dítě nemá příznaky onemocnění, případně nebylo pozitivně testováno na koronavirus,“ vysvětluje Šimíček.

Nejstarší mládežnické kategorie půjdou do sezony 2020/21 beze změn v realizačních týmech. Vedoucím trenérem akademie i hlavním koučem juniorů zůstává Pavel Trnka, jeho asistentem Roman Ryšánek.

Stejné zůstává obsazení také u dorostu, jenž prožil další velmi dobrou sezonu. Ročníky 2004 a 2005 se na ni pokusí navázat pod Janem Vavrečkou a Radkem Philippem.

Naopak mladší kategorie přivítají jednu úplně novou tvář. Družstva od páté třídy níž bude mít na starosti bývalý vynikající útočník Marián Kacíř, jenž nabíral trenérské zkušenosti v menším klubu v Kopřivnici.

Co se týče aktivní kariéry, hodonínský odchovanec si zahrál dokonce i na mistrovství světa v roce 1998. V záznamech má 164 extraligových utkání za Třinec, Slavii, Litvínov a Vsetín, jako mladý se obouchával za mořem, později se s hokejem podíval do Německa, Finska, Švédska, Polska, Itálie a Rakouska. Brusle pověsil na hřebík před pěti lety.

„Marián byl výborný hokejista, jeho hráčská kariéra mluví sama za něj. V posledních letech se věnuje velice intenzivně trenéřině a jsem rád, že se nám ho podařilo do Vítkovic získat. Je plný nových nápadů a věřím, že do trenérského štábu mládeže výborně zapadne a bude i vítaným obohacením po stránce zkušeností a kvalit,“ předesílá Šimíček.

Kacíř zaujme pozici po Liboru Pavlišovi, ten se posouvá k mladším a starším žákům. Nejen že nad nimi bude bdít coby vedoucí trenér místo Luďka Krayzla, ale postaví se na střídačku osmáků a šesťáků.

U žáků naopak končí Jaroslav Miksa. S vítkovickými nadějemi pracoval tři dekády a získal řadu medailí, včetně dvou mistrovských titulů s juniory v letech 2009 a 2013. Nyní však v 67 letech odchází do trenérského důchodu.

„Jarda Miksa byl jedním z našich nejzkušenějších trenérů, pro Vítkovice odvedl veliký kus dobré práce a vychoval řadu skvělých hokejistů. Za ty desítky let, kdy trénoval mládež ve Vítkovicích, mu patří velký dík,“ dodává na hc-vitkovice.cz sportovní šéf Roman Šimíček.

Příprava vítkovických juniorů:

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Takhle pracují malí brankáři na speciálních trénincích:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz