Vítkovice představily další posilu. Po dvou letech se vrací útočník Němec

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Dva roky byl na zkušené ve Znojmě, v EBEL za něj odehrál 108 zápasů. Teď se 25letý útočník Erik Němec vrací na známé místo – do Vítkovic. Po brankáři Svobodovi, obráncích Kvasničkovi s Bodákem a útočníkovi Lakatošovi, je Němec pátou posilou Ostravanů před novou sezonou.

HokejkaTV

Když Němec po sezoně 2016/17 odcházel, nepatřil mezi nejvýraznější hráče ostravského celku. Ve zmíněném ročníku odehrál v základní části 41 zápasů a zapsal v nich jen pět bodů, ve třech zápasech play off přidal další bod za asistenci.

V nadnárodní EBEL během dvouletého působení v týmu znojemských Orlů ale ukázal, co v něm je. V prvním ročníku zaznamenal v 53 zápasech 34 bodů, v nedávno skončené sezoně nasbíral v 50 duelech ještě o dva body více.

Něco podobného si teď od něj po návratu slibují i Vítkovice. „V pětadvaceti letech by měl být schopen dokázat, že má na to, být jednou z důležitých postav ve vítkovickém celku,“ píše se na oficiálních webových stránkách mužstva, které v uplynulém ročníku došlo do čtvrtfinále play off.

„Věříme, že dva roky v mezinárodní soutěži mu po všech stránkách prospěly a že dokáže být prospěšný i extraligovému týmu u nás.“ 

„Erik Němec u nás nedávno působil, takže jej známe jak po charakterové, tak herní stránce. Pro něj je jistě výhodou, že se vrací do prostředí mateřského celku. Věříme, že dva roky v mezinárodní soutěži mu po všech stránkách prospěly a že dokáže být prospěšný i extraligovému týmu u nás,“ hlásí hlavní trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Kromě Vítkovic nastupoval Němec v tuzemsku také za týmy nižších soutěží – Porubu, Havířov a Šumperk. V sezoně 2010/11 si v rámci 40 zápasů vyzkoušel i americkou juniorskou soutěž EJHL.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz