Vítkovice opouští další pětice hráčů. Ale s Romanem počítáme, tvrdí Petr

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Patrik Bartošák je v Třinci, produktivní útočníky Jakub Lev a Lukáš Kucsera přivábila brněnská Kometa. Odchodů z Vítkovic je ale mnohem více, jak v rozhovoru pro klubový web prozradil generální manažer a hlavní trenér ostravského klubu Jakub Petr.

HokejkaTV

Na pozici brankáře přivedly Vítkovice Miroslava Svobodu, obranné řady vyztuží mladí zadáci Martin Bodák s Davidem Kvasničkou a přichází i útočníci Dominik Lakatoš, Erik Němec či Nicolas Werbik. Ostravští tak budou sázet především na mladé dravce.

„S ohledem na situaci v klubu jde o kompromis mezi finanční stránkou a kvalitou hráčů. Noví hráči jsou mladí hokejisté, kteří ale už i přes svůj mladý věk mají určité zkušenosti ať už z české extraligy nebo ze zahraničí. Na druhé straně mají v sobě i nadále potenciál výkonnostního růstu, což chceme rozvíjet a jako trenéři to bereme jako další výzvu,” říká pro vítkovický web Jakub Petr.

Svoboda, Lakatoš, teď Kvasnička. Vítkovice dál zbrojí »

„Nikdo z daných hráčů nebyl vybrán náhodně. Každého jsme určitým způsobem sledovali nějaký čas a také jsme je buď já, nebo Pavel Trnka v minulosti zažili díky působení u mládežnických reprezentací,” dodává.

Končí Květoň, Tybor a další. Szturc s otazníkem

Vítkovický kádr v létě výrazná obměna. Vedle dřívějších odchodů Patrika Bartošáka, Jakuba Lva nebo Lukáše Kucsery v Ostravě končí další borci. „S koncem minulé sezony u nás skončily smlouvy Davidu Květoňovi, Radoslavu Tyborovi, Jaroslavu Mrázkovi, Josefu Hrabalovi a Michalu Poletínovi a nové s nimi podepsány nebyly,” potvrzuje Petr.

Naopak zůstat by mohl jeden z lídrů týmu Ondřej Roman, tedy za předpokladu, že si ho nevyhlédne někdo ze zahraničí. „Má u nás stále platnou smlouvu, díky čemuž je vyloučeno, že by odešel někam jinam do extraligy, takže přesun do Brna nebo Třince či jinam v Česku není na pořadu dne,” tvrdí generální manažer Vítkovic.

Dravec Werbik se stěhuje: Zlín mění za šanci ve Vítkovicích »

„V potaz ale musíme brát, že vzhledem ke svému věku a kvalitám má i Ondřej Roman ve smlouvě klauzuli o uvolnění do zahraničí. Zatím nemáme informaci o tom, že by jej nějaká zahraniční nabídka oslovila, takže s ním počítáme do kádru pro novou sezonu, nicméně nemůžu dát ruku do ohně za to, že Ondřeje neosloví nějaký zahraniční klub se zajímavou nabídkou, kterou bude chtít hráč sám přijmout,” předesílá. „Svůj vývoj má také situace kolem Romana Szturce, se kterým společně hledáme cestu ohledně jeho budoucnosti,” doplňuje Jakub Petr.

Do klubu se po dvou letech vrátil útočník Erik Němec, který nastupoval v EBEL za znojemské Orly. A co další odchovanci? Chystá se nějaký návrat? „S některými hráči jsme byli v kontaktu. Musíme ale znovu mít na paměti to, že samotní hráči mají vlastní představy o podmínkách, za kterých by byli ochotní se do našeho klubu vrátit. Jak už ale sám majitel klubu Aleš Pavlík nedávno řekl do médií, naše finanční situace není růžová. Máme určité mantinely, přes které nemůžeme jít. Do rizika, že za cenu jednoho hráče nebudeme mít kompletní čtvrtou formaci, jít nemůžeme,” vysvětluje.

Další posila pro Vítkovice: Bodák mění Kanadu za extraligu »

„Jedna věc je sportovní stránka, ale na druhé je také fakt, že je pro nás prioritou, aby každý měsíc dostali naši hráči výplatu tak, jak mají. Nemůžeme si dovolit jít cestou, kterou nastoupil třeba v minulé sezoně Chomutov, který dlužil hráčům několik měsíců. Ne vždy je to o tom, co bychom chtěli, ale je to také o tom, na co reálně máme. Byť bychom rádi viděli některé z našich bývalých hráčů opět v našem dresu, musíme uznat, že nejsme schopni vyhovět požadavkům těchto hráčů,” přiznává Petr.

Vítkovický tým se k první části společné přípravy sejde poprvé v pondělí 20. května. Na startu nebudou chybět hráči z klubové akademie. Ať už jde o Jana Bernovského, Petra Fridricha či slovenského mladíka Lukáše Žiaka. Šanci by měli dostat i Jozef Baláž s Radimem Tomanem.

„Chceme jim dát prostor a možnost zabojovat o své místo v A-mužstvu. Každopádně když to shrnu, mužstvo je z nějakých devadesáti procent vlastně hotové. Neříkám, že kádr je definitivně uzavřený a že nemůže dojít ještě k úpravám, ostatně to je oněch zbývajících deset procent,” uzavírá kouč Vítkovic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz