Vítkovice měnily s Plzní: na Ostravsko míří šikula Indrák! Kdo za něj?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

První extraligová škatulata v roce 2020 jsou tady! V hlavní roli Vítkovice s Plzní a konkrétně útočníci Patrik Zdráhal a Miroslav Indrák. Celky si vyměnily oba hráče formou hostování do konce aktuálního ročníku.

partneři českého hokeje

Oba byli dlouhá léta pevnými součástmi útočných řad svých týmů, teď si ale prohodí dresy a zkusí novou výzvu. Mužstva informovala o výměně na svých webových stránkách.

Vítkovický odchovanec Patrik Zdráhal bude nově oblékat plzeňský dres. Místo starostí o záchranu ho teď čekají příjemnější povinnosti na vrchních patrech tabulky. Ale také najít novou jiskru v osobních výkonech. 

„Patrik Zdráhal je výborný hokejista, v minulé sezoně reprezentoval, bohužel v poslední době nebyl v herní pohodě,“ říká ve zprávě pro web vítkovického celku jeho hlavní trenér Mojmír Trličík. 

Čtyřiadvacetiletý Patrik Zdráhal nasbíral v nynějším ročníku 13 (4+9) bodů ve 23 zápasech. V posledních 12 duelech se ale bodově zapsal do statistik jen třikrát (1+2).

„Proto jsme se domluvili na výměně s Plzní formou hostování do konce sezony. Náhradou za Patrika přichází Miroslav Indrák, od kterého si slibujeme, že bude v našem současném boji o záchranu týmu prospěšnější,“ doufá kouč aktuálně 12. týmu tabulky.

I Indrák, který má rovněž 24 let, potřebuje nakopnout. V minulé sezoně nasbíral 13 bodů, čímž nedokázal navázat na 37 bodů z předešlého ročníku. A o moc lepší to zatím nebylo ani v této sezoně, za 19 zápasů stihl zaznamenat jen šest bodů (3+3).

Zdráhal je vítkovickým odchovancem. Krom tří let v zámoří, kde v juniorské QMJHL oblékal dres mužstev Acadie-Bathurst Titan a Rimouski Océanic, a pár zápasů v Chance lize za Havířov, Havlíčkův Brod a Porubu, působil právě jen ve svém mateřském celku. První šance v české nejvyšší soutěži dostal v sezoně 2014/15.

„Odchod odchovance klubu je vždy citlivé téma, jenže v naší současné situaci, kdy bojujeme o záchranu, si nemůžeme dovolit přihlížet až tolik k tomuto faktu,“ dodává Trličík. 

Indrák sice vyrůstal v Písku, do Plzně se ale přesunul už před sezonou 2012/13. Po prvním ročníku, v němž hrál výhradně za dorost a juniorku, dostal v sezoně následující příležitosti už i mezi dospělými. V průběhu tří sezon si pak připsal i sedm startů za partnerský tým Plzně v Klatovech. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz