Vítkovice mění se Spartou! Získaly Gregorce, opačným směrem jde de la Rose

Foto: hcsparta.cz

Sparta s Vítkovicemi měnily zahraniční obránce. Slovinec Blaž Gregorc (na snímku) se stěhuje do Ostravy, naopak Švéd Erik de la Rose odchází do české metropole.

Jágr Chance liga

Erik de la Rose měl ve Vítkovicích povedenou přípravu, ale teď se v hierarchii obránců začal propadat. „Nedosáhl pozice, kterou jsme od něj očekávali. A já jsem zastáncem toho, že když je v mužstvu cizinec, musí být na předních pozicích sestavy a ne v jejím středu zabírat místo našim mladším hráčům,“ vysvětluje vítkovický generální manažer a trenér Jakub Petr.

Proto sáhl k trejdu, který ve Spartě vítají. „Výkonnost Blaže Gregorce se od začátku sezony nepotkala s našimi očekáváními o jeho roli v týmu. Tak to někdy v hokeji bývá, klub i hráč trejd přivítali. Od Erika si slibujeme kvalitní rozehrávku, pohyb, a samozřejmě že celkově zapadne do sestavy a bude jejím důležitým hráčem,“ věří sportovní manažer Michal Broš.

„Od Erika si slibujeme kvalitní rozehrávku, pohyb, a samozřejmě že celkově zapadne do sestavy a bude jejím důležitým hráčem.“

Švédský obránce, který v uplynulé sezoně hrál extraligu za Jihlavu, se k Pražanům připojí už na úterním dopoledním tréninku. „Jsem moc rád, že jdu do takového klubu, jakým je Sparta. Tedy tradiční klub s dlouhou a bohatou historií. Už se moc těším na seznámení se spoluhráči a samozřejmě i s trenéry v čele s Uwem Kruppem,“ hlásí Erik de la Rose.

Osmadvacetiletý Blaž Gregorc míří opačným směrem. Ve Vítkovicích, které s ním podepsaly dvouletou smlouvu, se hlásil už během pondělí. V úterní dohrávce s Olomoucí však ještě hrát nemůže, protože v osmnáctém kole už nastoupil v dresu Sparty. Za pražský klub sehrál dvacet utkání, zaznamenal v nich tři body za asistence a devět záporných bodů v bilanci +/-.

„Blaž je zkušený hráč. Od jeho příchodu si slibujeme impuls pro naši obranu, její zpevnění i zlepšení podpory útoku.“

„Je to zkušený hokejista. Jak z klubové scény, tak z mezinárodní. Výborné měl své působení v Hradci a jakmile se naskytla možnost jej získat, okamžitě jsme o něj projevili zájem. Je to bek, který umí hrát oboustranný hokej, tedy dobře dozadu i do útoku. Od jeho příchodu si slibujeme impuls pro naši obranu, její zpevnění i zlepšení podpory útoku,“ představuje posilu Petr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz