Vítkovice jsou už třinácté! Šéf dal týmu ultimátum, přijdou radikální řezy?

Foto: Vladimír Pryček, hc-vitkovice.cz

4. prosince 2019, 11:29

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovic se neskutečně trápí, po sérii špatných výsledků se propadly až na třináctou příčku extraligové tabulky a tamnímu šéfovi Aleši Pavlíkovi už dochází trpělivost.

Esport hokejová liga

Svěřenci trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky prohráli posledních pět utkání, přičemž padli 0:5 s Plzní, 3:7 s Mladou Boleslaví či 2:6 v Litvínově, a na výhru v normální hrací době čekají už od 18. října, tj. takřka sedm týdnů! Před pauzou navíc mají před sebou těžká venkovní utkání.

Petr ven! ozývalo se arénou. Kapitán loď neopouští, hlásí kouč »

„Není možné takto dále pokračovat. Hráčům i trenérskému štábu jsem dal jednoznačnou a důraznou informaci, že pokud se týmu nepodaří zvládnout víkendové zápasy v Karlových Varech a Hradci Králové, nastanou radikální řezy,“ hlásí Pavlík v prohlášení na klubovém webu.

Vítkovice mají posilu do defenzivy. Z Komety se vrací Štencel »

„Při nich nebude žádný post hájen a změny se mohou dotknout všech – hráčů, trenérů i realizačního týmu. Nyní je na týmu jako celku, zda bude nutné k takovým opatřením přistoupit a jak radikální změny budu nucen provést,“ dodává nejvyšší muž vítkovického hokeje.

Celé prohlášení šéfa Vítkovic Aleše Pavlíka

„Po nezvládnutém zápase s Mladou Boleslaví minulý čtvrtek jsem zamířil do kabiny A-mužstva a vedl intenzivní pohovory s hráči, s týmem, i s trenéry a trenérským štábem. Jednotlivě, odděleně, mezi sebou otevřeně. Cítil jsem, že v dané situaci je potřeba mimo jiné vyjádřit směrem k hráčům i k realizačnímu týmu určitou dávku důvěry. Bohužel, následoval další prohraný zápas v Litvínově, který mě přivedl k přehodnocení mého postoje.

Ve středu ráno jsem před dopoledním tréninkem přišel do kabiny A-mužstva znovu a velice důrazně jsem připomenul všem členům týmu, tedy jak hráčům, tak realizačnímu týmu, že není možné takto dále pokračovat. Výsledkem je, že jsem dal jak hráčům, tak trenérskému štábu jednoznačnou a opakuji důraznou informaci, že pokud se týmu nepodaří zvládnout víkendové zápasy v Karlových Varech a Hradci Králové, nastanou radikální řezy, při kterých nebude žádný post hájen a změny se mohou dotknout všech – hráčů, trenérů, realizačního týmu. Nyní je na týmu jako celku, zda bude nutné k takovým opatřením přistoupit a jak radikální změny budu nucen provést.

Zdá se mi, jako by někteří ještě dost dobře nepochopili vážnost situace a fakt, že v současnosti bojujeme o holé bytí a nebytí. Jde o boj o záchranu Vítkovic v extralize. Nyní každý musí začít u sebe, každý sám sobě přiznat, zda do tohoto boje dává vše a je schopen a ochoten do něj dát vše, bez ohledu na to, jestli se jedná o hráče, trenéry či realizační tým.

Je mi bytostně nepříjemné, v jaké situaci se nyní náš klub nachází, a vnímám a vím, že pokud nedojde k rapidní změně k lepšímu, je potřeba udělat řez. Jak radikální bude, to je nyní v rukou samotného A-mužstva, všech jeho členů. Mají tento víkend na to, aby dokázali, že si jak mou důvěru, tak zejména důvěru všech vítkovických fandů, jejichž podporu budeme v těchto chvílích potřebovat nejvíce, zaslouží. Pokud se tak nestane, nastanou změny.“

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz