Vítězný gól Havířova neměl platit, sudí Skopal si nezapíská tři zápasy

Foto: hc-havirov.cz

Komise rozhodčích Českého hokeje potrestala stopkou na tři zápasy hlavního arbitra Přemysla Skopala, který v utkání Chance ligy mezi Havířovem a Litoměřicemi chybně uznal vítězný gól AZetu na 3:2.

Plekanec Chance liga

K situaci došlo v čase 50:31 za stavu 2:2, když se po velké skrumáži před brankářem Tomášem Králem prosadila domácí posila Tomáš Houdek. Zatímco Havířov se radoval z parádního obratu, hosté protestovali. Jenže marně, rozhodčí na trefě nic neregulérního neviděli.

„Ve třetí třetině dle nás ovlivnil zápas neregulérní gól. Utkání by podle mě víc slušela remíza, ale nakonec nemáme ani bod,“ mrzelo litoměřického kouče Davida Bruka. „V tom nebyl úmysl,“ usmíval se ironicky po zápase na Twitteru útočník Stadionu Daniel Voženílek.

Komise rozhodčích dala hostům za pravdu. „Branky bylo dosaženo zjevným kopnutím, což je v rozporu s výkladem Pravidla 96 platným pro soutěže Českého hokeje,“ hlásí komise rozhodčích Českého hokeje, která potrestala hlavního sudího Přemysla Skopala stopkou.

„Gól nebude uznán, pokud puk vnikne do branky v důsledku zjevného kopnutí útočícím hráčem. Zjevné kopnutí je pohyb brusle podél ledu nebo kývavý pohyb k dopravení puku do branky.“

„Měl na situaci dobrý výhled, přesto chybně vyhodnotil celou situaci a rozhodl se branku uznat. Vzhledem k tomu, že se jednalo o závažné pochybení s přímým vlivem na výsledek, budou mu odebrána tři už delegovaná utkání Chance ligy,“ píše se dál ve vyjádření komise.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz