Vítězná rybička? Přežil jsem, směje se Čermák. Pokecal si s šoumenem Hovim

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Obhájce titulu vstoupil do play off CHL ve velkém stylu. Zvučné Tappary se na vlastním ledě nezalekl a finského mistra v úvodním osmifinále přehrál vysoko 5:1! Brňané mají nakročeno k postupu, na vítězství se dvěma zásahy podílel i kapitán Komety Leoš Čermák. „Je to velice dobrý výsledek, ale utkání v Tampere bude určitě nesmírně těžké,“ uvědomuje si. A jak si po zápase užil děkovačku, kterou zakončil netradičním skokem?

HokejkaTV

Modrobílí na finského mistra vletěli do první minuty a duel měli pod kontrolou již od první třetiny, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Skóre otevřel dorážkou sám brněnský vůdce. „Byl to určitě dobrý zápas. Hráli jsme všichni uvolněně a zodpovědně z obrany. Výborně nás podržel v důležitých chvílích Karel Vejmelka. Hlavně v prvních dvou třetinách, kdy musel předvést spoustu těžkých zákroků. Právě on má velký podíl na tom, že jsme vysoko zvítězili,“ vysekl poklonu gólmanovi Leoš Čermák.

Ve druhé části pokračovala Kometa v dominanci na ledě, třetí gól obstaral po úniku z trestné lavice Peter Mueller. Svěřenci Libora Zábranského poté měli zápas jasně ve své moci. „Nejdůležitější byl za mě právě gól na 3:0, protože ve třetí části jsme přidali čtvrtou trefu a utkání dohráli v pohodě. Věřili jsme si a zápas kontrovali,“ popisoval dál muž, který v březnu příštího roku oslaví už své 41. narozeniny.

„Sasu měl vždycky speciální lapačku, takže když chytil puk, dokázal svůj zákrok zdůraznit. Lapačkou máchl do vzduchu a dal to najevo publiku, které měl moc rád. A ono zase jeho. Po každém zákroku děkoval fanouškům, jak jsem říkal, byl to bavič.“

Čermák, který gólový účet otevřel, jej ve třetí třetině ranou do šibenice také uzavřel. Na svém kontě měl dva zásahy a navíc měl i několik šancí ke zkompletování hattricku. Myslel na něj? „Určitě jsme na něj nemyslel. Když už byl zápas rozhodnutý, Tappara trochu přestala hrát a díky tomu docházelo k různým přečíslením a my se dostávali do nejrůznějších šancí,“ popisuje dění utkání ve třetí třetině.

Na zápas v Brně zavítalo i několik známých hráčů. Například dvojnásobný mistr s Kometou a současný pardubický útočník Tomáš Vondráček, brněnský rodák Dominik Hrachovina, který ještě loni hájil právě barvy Tappary Tampere, a hlavně oblíbenec brněnského publika – finský brankář Sasu Hovi. „Já jsem ho zažil jen krátce, ale co ho znám, tak je to výborný kluk a šoumen. Byla s ním vždy sranda, určitě super kluk do kabiny. Po zápase se za námi zastavil a mohli jsme si pokecat,“ řekl.

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Zároveň si vzpomněl na kreace, které na ledě předváděl. Někdejší gólman Brna vytahoval v klíčových chvílích parádní zákroky, několikrát se dočkal vítězství ve Zlaté helmě. „Vždycky měl speciální lapačku, takže když chytil puk, dokázal svůj zákrok zdůraznit. Lapačkou máchl do vzduchu a dal to najevo publiku, které měl moc rád. A ono zase jeho. Po každém zákroku děkoval fanouškům, jak jsem říkal, byl to bavič,“ dodal Čermák, který společně s Hovim hrál v prvním extraligovém finále po návratu Brna do nejvyšší soutěže.

Kometa teď, stejně jako zbývající týmy, bude během reprezentační přestávky pilovat formu na extraligu a také na odvetu v Tampere. „5:1? Je to velice dobrý výsledek do dalšího zápasu, ale utkání v Tampere bude určitě nesmírně těžké. Jsem si jistý, že Finové nesloží zbraně. Jsou to výborní bruslaři, my si však výsledek budeme chtít pohlídat, abychom postoupili,“ doufá Čermák, který si po zápase užil děkovačku s fanoušky a nakonec vystřihl i povedenou vítěznou rybičku. „Kontroloval jsem to. Naštěstí se nic nestalo, takže všechno dobré – přežil jsem,“ usmíval se kapitán Brna závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz