Vitásek prodělal infekci, už ale vyhlíží návrat: Je to na dobré cestě

Foto: hcbilitygri.cz

V minulé sezoně zasáhl pouze do 21 zápasů a naposledy hrál utkání 4. ledna proti Olomouci. Pak měl obránce Ondřej Vitásek problémy s ramenem a musel také na operaci. „Doktor řekl, že to vypadá dobře," líčí.

„Chce to ale čas. Prodělal jsem docela krutou infekci a rekonvalescence trvala skoro tři měsíce. Celou tu dobu jsem jenom bral antibiotika a nemohl nic dělat," popisuje pro klubový web Liberce.

„To nejhorší už mám každopádně za sebou. Už se můžu soustředit na hokej a na nabrání svalové hmoty," tvrdí 31letý bek.

Během června už chodil také na led, ale nic nechce uspěchat.

„Z mého pohledu je to vše na dobré cestě k tomu, abych byl v září připravený. Je to pro mě priorita," dodává Vitásek.

„Prodělal jsem docela krutou infekci a rekonvalescence trvala skoro tři měsíce. Celou tu dobu jsem jenom bral antibiotika a nemohl nic dělat."

Ten už má nejhorší chvíle za sebou, ale uplynulé měsíce pro něj opravdu nebyly příjemné.

„Bylo těžké se s tím poprat. Na chvíli se objevily i spekulace, že bych se možná už nemohl vrátit. Naštěstí se to nepotvrdilo," ulevuje si pro hcbilitygri.cz.

Foto: hcbilitygri.cz

„Udělal jsem všechno pro to, abych se vyléčil. Bylo to takové nahoru dolů. Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že je to hodně špatné."

Liberecký zadák, který si zahrál také na dvou světových šampionátech a olympiádě v Pchjongčchangu, možná zasáhne i do přátelských utkání.

To se ale teprve uvidí.

„Z mého pohledu je to vše na dobré cestě k tomu, abych byl v září připravený. Je to pro mě priorita."

Tíha odpovědnosti bude v dalším ročníku ještě více na něm, jelikož Ladislav Šmíd oznámil konec kariéry.

„Bude to samozřejmě velká ztráta. Když jsem se s ním ale naposledy bavil, tak bylo vidět, že mu hokej hodně chybí," prozrazuje Vitásek.

„Uvidíme, třeba si to ještě rozmyslí. V posledním play off byl naším nejlepším hráčem. Musíme to zvládnout bez něj a jít dál," zakončuje pro liberecké stránky.

Foto: Ondřej Kalát, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz