Víra v kníra. Kladno podpoří Movember a nastoupí v růžových dresech

David Štich a Ladislav Zikmund. | Foto: Rytíři Kladno

Kladno odehraje utkání 26. kola WSM Ligy v růžových dresech. Podpoří tím mezinárodní charitativní akci Movember. Na trikotech je také obměněné klubové logo – rytíři přibyl knír.

Nový fanshop

Kníry přibyly také kladenským hráčům, kteří si je nechávají narůst od začátku listopadu. Pro Movember je tato úprava vousů symbolická. „V kabině jsme se dohodli, že se do akce zapojí celý tým. Bude to zpestření pro všechny a podpoříme tím Nadační fond Muži proti rakovině,“ řekl pro rytirikladno.cz kanonýr Matěj Pekr.

Zápas s Prostějovem, ve kterém se Rytíři představí netradičně v růžové, se odehraje v sobotu 25. listopadu. Dresy poté půjdou do charitativní dražby.

I s tímto nápadem přišli hráči. „Na růžovou barvu se těšíme a finální návrhy dresů jsme si odhlasovali. Bude to oživení a zase něco nového pro nás i pro fanoušky,“ citují klubové stránky útočníka Romana Přikryla.

Hashtagem kladenského Movemberu je #viravknira.

Foto: Rytíři Kladno

Movember je každoročně se konající charitativní akce, která má za cíl získat finanční prostředky na dobročinné účely a zvýšit povědomí o zdraví mužů. Připadá na listopad a je zaměřen především na prevenci rakoviny prostaty. Název Movember vznikl z anglických slov moustache (knír) a November (listopad).

Do Movemberu se krom Kladna zapojily týmy Přerova a Frýdku-Místku. Akci podporuje také několik hráčů z ostatních klubů. K tomuto tématu se na hokej.cz vrátíme v dalších článcích. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz