Vidina NHL na čas mizí. Montreal ukončil smlouvu s reprezentačním obráncem

Foto: awinninghabit.com

7. prosince 2019, 21:53

David Jahoda

Po sezoně 2017/18 se vydal bojovat o svůj sen v NHL, jenže bohužel si ho nesplnil. Alespoň zatím. Obránce David Sklenička, který nechyběl v dresu národního týmu na posledních dvou mistrovstvích světa, končí na farmě Montrealu Canadiens, který s ním po dohodě ukončil smlouvu.

HokejkaSHOPvanoce

Když v květnu 2018 podepisoval s Montrealem smlouvu, věřil, že by mohl do nejlepší hokejové ligy světa nahlédnout. Na farmě Canadiens v týmu Laval Rocket se o to snažil sezonu a půl, leč marně.

V minulém ročníku odehrál v AHL 68 utkání s bilancí tří gólů, šesti asistencí, 50 trestných minut a tří plusových bodů v tabulce pravdy. 

V této sezoně nastoupil jen do sedmi zápasů, v nichž zapsal tři body za gól a dvě asistence. Další už nepřidá.

Montreal Canadiens prostřednictvím webových stránek svého záložního celku vydal prohlášení o tom, že se s rodákem z Rakovníka dohodl na ukončení smlouvy.

Před odchodem do zámoří se 23letý obránce vypracoval v jednu z opor Plzně. Ve svém zatím posledním ročníku v Tipsport extralize (2017/18) v 49 zápasech nasbíral 14 bod (3+11), ale taky 17 plusových bodů, které jej v tomto ohledu řadily do TOP 15 v celé soutěži. 

Napodobí Michala Moravčíka, který rovněž v květnu 2018 podepsal smlouvu s Montrealem, a pak se vrátil zpátky na západ Čech?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz