Vidím sebe před dvaceti lety, říká Trávníček o roli v Ústí. Na Litvínov nezanevřel

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Spoustu let ho fanoušci vídali pouze v černožlutém dresu, Michal Trávníček se do srdcí litvínovských fandů zapsal opravdu nesmazatelně. Od nového ročníku to ale neplatí, čtyřicetiletý útočník hájil i jiné barvy. A to hned dvakrát! Kromě těch ústeckých si jednou zahrál i za Mladou Boleslav.

O Kapku lepší hokej

„Při prvním oblékání to bylo hodně zvláštní, to jsem si to asi uvědomil nejvíc. V zápase už jsem to tolik nevnímal,“ vrací se Trávníček se smíchem k jednomu duelu za Bruslaře v Generali Česká Cupu.

Když na severu Čech po další neúspěšné sezoně padaly hlavy, tak trochu překvapivě došlo i na vousatého bojovníka. Klub do dalších sezon vsadil na jiné hráče.

Trávníček tak nečekaně musel řešit, co dál. „Celou dobu jsem měl jasno, že s hokejem ještě končit nechci. Necítím se tak starý, abych už toho nechal. Hodně by mi to chybělo a zároveň si myslím, že na to ještě mám,“ povídá.

„Celou dobu jsem měl jasno, že s hokejem ještě končit nechci. Necítím se tak starý, abych už toho nechal.“

Nový domov našel v nedalekém Ústí nad Labem, tamní Slovan ho představil jako velkou posilu. A dlouholetý kapitán Vervy se od začátku ročníku činí, momentálně má na kontě devět bodů (5+4) po sedmi odehraných zápasech.

Oproti jeho roli v Litvínově poněkud změna. „Je to příjemné, pomáhat mančaftu i tímhle způsobem. Baví mě hrát v lajně, od které se očekávají góly. Chodím i na přesilovky, je to příjemná změna,“ hlásí Trávníček.

Trávníček si velmi rychle získal i ústecké fanoušky. „Vždycky je to příjemné, když za vámi fanoušci stojí. I v omezeném režimu návštěvnosti, ve kterém sezona začínala, byla výborná atmosféra, i při venkovním zápase na Slavii. Bylo tam spoustu ústeckých fanoušků, je to super,“ pochvaluje si.

Slovan v novém ročníku dosud oslavil tři výhry, to pro něj ale není tolik důležité. „Na tabulku jsem se zatím nekoukal. Sledoval jsem, jak vypadá mančaft, a jaké kluci dělají pokroky. To je náš hlavní úkol,“ vysvětluje rodák z Děčína, který v Ústí na dresu nosí kapitánské céčko.

„Baví mě to. Vidím sebe před dvaceti lety a snažím se jim ten vývoj urychlit.“

Ostatně lepšího mentora by si mladí ústečtí hráči ani nemohli přát. Přebírat od Trávníčka zkušenosti mohou i mladíci z Mladé Boleslavi, oba kluby totiž v létě navázaly spolupráci. „Baví mě to. Vidím sebe před dvaceti lety a snažím se jim ten vývoj urychlit,“ říká Trávníček o své roli.

„Hráči Boleslavi jsou pro nás vždycky velkou posilou. Někteří jsou v Ústí nastálo a někteří dojíždějí na zápasy. Vždy je to po dohodě trenérů Slovanu a Bruslařů, kteří spolu pravidelně komunikují,“ poodhaluje.

Mohl by severočeský patriot přidat další starty v dresu Bruslařů? „To si nemyslím. Samozřejmě kdyby ta příležitost byla, tak bych za ni byl vděčný. Spíš si myslím, že moje role je připravit mladé kluky, aby obstáli, když je do Boleslavi povolají,“ opakuje Trávníček.

„V mém věku je každý nový začátek delší než u mladších kluků.“

Hokejové soutěže ale kvůli druhé vlně pandemie koronaviru aktuálně v Česku stojí.

„Máme hodně omezený režim. Trénujeme venku, co nám nařízení dovolují. V mém věku je každý nový začátek delší než u mladších kluků. Začátek letní přípravy, začátek na ledě, začátek nové sezony. Než se na to tělo adaptuje, tak to trvá déle,“ přemítá litvínovská legenda.

„Otázkou je, co to s námi i celým českým hokejem udělá. Za mě je tohle chvíle, kdy je načase přizvat ke stolu hráčskou asociaci a udělat z ní právoplatného člena v rozhodování o českém hokeji, tak jak je to běžné ve všech vyspělých zemích,“ pokračuje.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

I přes poměrně překvapivý konec bude Trávníček na Vervu vzpomínat jenom v dobrém. „Na klub ani město jsem nezanevřel. S klukama jsem v kontaktu, vývoj v Litvínově sleduju,“ praví upřímně.

„Na klub ani město jsem nezanevřel. S klukama jsem v kontaktu, vývoj v Litvínově sleduju.“

V černožlutém dresu strávil 21 sezon, odehrál 1076 utkání, z toho devět let plnil roli kapitána. V roce 2015 s klubem z malého města na severu Čech vystoupal na vrchol, když nad hlavu zvedl Masarykův pohár. Populární „Tráva“ má v Litvínově stále mnoho příznivců.

Litvínovský fanklub mu poděkoval i formou plakátů a billboardů rozvěšených po městě, které připomínají Trávníčkovu úspěšnou kariéru v klubu. „Dojalo mě to, na tohle člověk nemá slov,“ přiznává.

S rozlučkou na ledě ale zatím čtyřicetiletý matador nepočítá. „Hned po konci v Litvínově jsem říkal, že s kariérou končit nehodlám. Nechci mít někde rozlučku a zároveň ještě hrát. Nechci se loučit na etapy.“

„Hned po konci v Litvínově jsem říkal, že s kariérou končit nehodlám. Nechci mít někde rozlučku a zároveň ještě hrát.“

V souvislosti s prapodivnou sezonou zatím Trávníček nemá jisto ani o své budoucnosti. „S Ústím jsme se dohodli na rok s tím, že si sedneme v půlce sezony a řekneme si, co dál. Zatím jsme se k tomu ještě nedostali,“ uzavírá.

Partneři HC Slovan Ústí nad Labem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz