VIDEO: Takhle slaví Jurča! Haka v Třebíči? Nikdy neříkej nikdy

Horácká Slavia na konci listopadu využila služeb Petra Jurči, opory druholigové Techniky. Dvaatřicetiletý útočník bude Třebíči k dispozici i v nadcházejícím průběhu sezony. Mohou se jeho noví spoluhráči těšit na haku, novozélandský rituál, kterým oslavoval výhry v Břeclavi? „No, v Třebíči by na mě asi koukali hodně divoce," směje se. „Ale víš jak, nikdy neříkej nikdy."

HokejkaTV

Záznam jednoho z vítězných pokřiků ex-břeclavského tahouna má na YouTube přes 24 tisíc zhlédnutí. Slušné číslo, že? „V Břeclavi jsem dělal haku po každém vyhraném zápase. Bylo to mé osobité poděkování klukům za vítězství, za to, že v zápase dřeli a vyhráli," uvedl pro hokej.cz jeden z nejlepších druholigových hokejistů. „V Brně už to ale nedělám. Asi to bude věkem a také tím, že na Technice jsou jiné rituály," poodhalil. „Až na tu Břeclav to bylo vždycky částečně spontánní a vyhecované."

Vyhecují Petra Jurču také v kabině Třebíče? Za ni zatím sehrál dva duely, načež se vrátil do kmenové Techniky. „Jsem hráčem Brna, takže se musím řídit jeho rozhodnutím o tom, kdy a kde můžu hrát," řekl. „Dohoda je taková, že za Třebíč odehraji určitý počet zápasů. Až to skončí, uvidíme, co bude dál," poodhalil detaily svého působení v Horácké Slavii.

„Haka byla mé osobité poděkování klukům za vítězství, za to, že v zápase dřeli a vyhráli."

Pro Petra Jurču se jedná o první zkušenost s WSM Ligou. Dosud hrál jen ve třetí nejvyšší soutěži - krom Břeclavi a Techniky za Uničov a Šumperk. Bere tak angažmá na Vysočině jako životní šanci? „Vše se seběhlo tak narychlo, že jsem přemýšlel trošku jinak. Já si to chtěl prostě užít a na chvíli se bavit jen hokejem," přiznal.

„Náročné? Záleží, jak se na to podíváte. Ráno v šest vstanu, jdu do práce a zastavím se až v devět večer v posteli."

Jako takřka každý druholigový hokejista se i Petr Jurča musí živit jiným zaměstnáním. „Momentálně pracuji ve firmě, která se zabývá vzduchotechnikou. U jednoho z našich sponzorů, u pana Čtvrtníčka – firma Progresklima. Chtěl bych mu tímto poděkovat, že nade mnou drží ochrannou ruku. Dát dohromady hokej s prací je občas hodně těžké," poodhaluje úskalí života druholigového hokejisty. „Jestli je to náročné? Záleží, jak se na to podíváte. Ráno v šest vstanu, jdu do práce a zastavím se až v devět večer v posteli. Pokud si tedy ještě nemusím chystat jídlo na druhý den," prozradil. „Jsou horší věci. Je to moje volba, tak to dělám," uzavřel hokejový srdcař.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz