VIDEO: Skandál ve druhé lize! Bek Jablonce udeřil sudího holí do krku

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Měl to být pohledný šlágr kola druhé ligy, jenže nakonec se souboj druhého Tábora se čtvrtým Jabloncem nad Nisou proměnil v pořádnou noční můru. Především pro hlavního arbitra Patrika Vokřála. Ten přibližně v polovině závěrečného dějství zůstal bezvládně ležet v blízkosti střední čáry po nechutném ataku hostujícího zadáka Martina Tondra, jehož počínání označili čároví sudí za úmyslné a zápas tak pro inzultaci svého těžce zraněného kolegy předčasně ukončili.

Nový fanshop

Incident se odehrál v čase 49:26. Většina diváků zrovna sledovala slibnou akci domácích hráčů, když se v tom ozval pískot jednoho z čárových rozhodčích. Ve středním pásmu totiž zůstal ležet hlavní arbitr Patrik Vokřál, jenž na chvíli ztratil vědomí. Musela být okamžitě povolána zdravotní služba. Vokřál byl za potlesku tribun odnesen na nosítkách a vzápětí převezen do táborské nemocnice.

"Každý hráč by měl unést vypjaté situace a zápasy, bylo to hodně nesportovní."

Zbylých necelých jedenáct minut se však nedohrálo. Čároví rozhodčí totiž měli o vzniku celého incidentu jasno. Jako viníka označili jabloneckého zadáka Martina Tondra, kterému udělili trest ve hře a duel pro inzultaci svého hlavního kolegy předčasně ukončili. Rozzuřený Vlk měl Vokřála zasáhnout mimo hru vysokou holí do oblasti krku. Zatímco čároví arbitři zákrok pravděpodobně viděli, další aktéři nikoli.

VIDEO: Boleslavský Žabka v kraji řádil, pěstí inzultoval rozhodčího »

"Neviděl jsem přesně, co se tam stalo. Ale podle toho, co říkali ostatní, měl proběhnout nějaký souboj mezi hráči, který skončil úderem hokejkou do hlavního sudího," řekl jablonecký vedoucí Josef Březina pro jcted.cz. Nejlepší přehled měl ze své branky domácí brankář Tomáš Klestil, jenž je přesvědčen o Tondrově úmyslu. "Situaci jsem viděl matně, ale zákrok hostujícího hráče tam byl evidentní," má jasno.

"Vzniklo to po souboji s Tomášem Černým. Jejich hráč to neunesl a neudržel nervy na uzdě. Bylo to hodně nesportovní. Každý hokejista by měl unést vypjaté situace a zápasy. Pro mě to byla premiéra, nikdy jsem ještě neviděl ukončený zápas pro inzultaci rozhodčího," kroutí hlavou nad počínám jabloneckého protihráče, který teď bude čekat na rozhodnutí disciplinárky. Lze však počítat s velkým flastrem.

Trest pro maséra Pirátů: Za zkrat s Kometou roční podmínka a 75 tisíc »

Martin Tondr je mimo jiné masérem extraligových hokejistů BK Mladá Boleslav. Mnozí fanoušci si tak jistě vzpomenou na počínání jeho chomutovského kolegy Františka Moščice, který napadl brněnské hráče a inkasoval rekordní finanční pokutu, nebo počínání boleslavského juniorského kouče Borise Žabky, jenž v listopadu inzultoval rozhodčího. Stalo se tak v krajské soutěži, doma proti Rakovníku.

Redakce hokej.cz se omlouvá společnosti Jihočeské týdeníky s.r.o. za neoprávněné uveřejnění fotografie v tomto článku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz