VIDEO: Provokatér Picard vyvolal drsnou řež. Dřív rýpal i do Bednáře

27. března 2016, 14:41

Jan Šimek

Přijít na stadion dřív se někdy vyplatí. Své o tom ví fanoušci Davosu, kteří zavítali na semifinálový duel proti Bernu. Už při rozbruslení totiž došlo k tvrdé potyčce, kterou rozpoutal domácí útočník Alexandre Picard. Ten přejel červenou čáru, což rozlítilo zadáka Bernu Timo Helblinga. Oba si nejprve vyměnili pár pozdravů a konec se do jejich šarvátky zapojilo několik hráčů.

HokejkaTV

Hokejisty Bernu to ale nerozhodilo. Outsideři, kteří se na poslední chvíli probili do play off, ve čtvrtfinále senzačně vyřadili vítěze základní části z Curychu hladce ve čtyřech zápasech. A nyní si mužstvo, které výbornými výkony drží český brankář Jakub Štěpánek, poradilo také s druhým celkem po dlouhodobé části z Davosu. Bern v daném utkání vyhrál 4:3 a celou sérii ovládl v poměru 4:1 na zápasy. Nyní jej čeká finále. V něm se utká s lepším z dvojice Lugano / Ženeva.

Ale zpět k úvodní strkanici. Alexandre Picard není žádným svatouškem. Kanadský útočník ve službách Davosu v zámoří platil za tvrdého bijce. V sezoně 2004/2005, kdy hrával v juniorské QMJHL, zapsal rekordních 178 trestných minut. Přes stovku se za velkou louží dostal ještě třikrát.

I ve Švýcarsku se nebál shodit rukavice. Celkem 174 trestných minut ve druhé sezoně, kdy oblékal dres Servette Ženeva, je toho důkazem. Před třemi roky zkoušel vyprovokovat také českého útočníka Jaroslava Bednáře, jenž tehdy shodou okolností nastupoval za Bern.

Na druhou stranu urostlý zadák Bernu Timo Helbling také často nejedná v rukavičkách. Miluje hru do těla a za svou kariéru nasbíral stovky trestných minut. Jeho rekordem je zápis z ročníku 2009/2010, kdy hrával v Luganu. Tehdy vyfasoval 178 trestných minut. Švýcarský reprezentant dohraje v Bernu, od nové sezony bude působit v Klotenu. Proti oběma kohoutům zahájilo vedení nejvyšší švýcarské soutěže disciplinární řízení.

Podívejte se, jak se Picard navážel do Bednáře

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz