VIDEO: Husí kůže z atmosféry! Skvostný start dravce Draveckého

Foto: Michal Eger, cslh.cz

2. května 2015, 21:14

Martin Voltr

Když zakončil stříbrný ročník s třineckými Oceláři, nemohl vydechnout. Vladimír Dravecký si totiž vysloužil pozvánku do slovenské reprezentace. A chopil se jí na výbornou! V prvním zápase proti Dánům po ledě lítal s elánem, jako by byl začátek sezony, a připsal si dvě asistence, které pomohly jeho týmu k výhře 4:3 po nájezdech. To všechno pod bedlivým dohledem Václava Varadi…

HokejkaTV

…a třinecký asistent trenéra mohl po zápase spokojeně pokyvovat hlavou. „Před zápasem mi řekl nějaké věci, samozřejmě kamarádsky. Povzbudil mě. Určitě se ještě potkáme,“ směje se útočník. Během bitvy s Dánskem se ale tolik smát nemohl, Slováci dlouho prohrávali. Celých 48 minut nemohli prolomit střelecké trápení.

Za druhou třetnu vyslali na dánskou klec 18 pokusů. Patrick Galbraith se ale rozchytal k famóznímu výkonu. „Byli jsme aktivní, měli jsme kopec střel. Měli jsme dost šancí na to, abychom skórovali víckrát. Ale jejich brankář chytal dobře,“ přitakává Dravecký.

Co se Slovensku nepodařilo za většinu zápasu, to zvládlo za pár minut. Přesněji řečeno – za tři minuty a tři sekundy: tři góly! Ostravská hala explodovala nadšením, jenže v závěru Dánové zase vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. Stalo se tak pět sekund po vypršení Sersenova trestu. „Dostali jsme v oslabení prakticky dva góly. Určitě si k tomu něco řekneme, aby se to nestávalo a ubránili jsme to líp,“ říká devětadvacetiletý forvard.

Dva body pro Vůjtkovy svěřence byly nakonec možná spravedlivým vyústěním sobotní zápletky. Té přihlížela vyprodaná ČEZ Aréna, slovenští fanoušci dali po jedenácti letech znovu jasně najevo – my jsme tady doma! A jestli se bude jejich tým zlepšovat, dá se čekat ještě větší peklo. „Atmosféra byla vynikající, měl jsem až husí kůži! Touto cestou chci fanouškům poděkovat. Budeme hodně rádi, když nás přijdou podpořit i v dalších zápasech,“ vzkazuje Dravecký svým příznivcům.

Třinecký útočník je v Ostravě na svém druhém mistrovství světa. Premiéru prožil pět let zpátky v Německu, kde nebodoval. Teď rázně vykročil úplně jiným směrem! „Samozřejmě jsem rád, že jsem tady. Chci pomoct mužstvu k co nejlepším výkonům. Každý má svou roli a ví, co má na ledě dělat. Když si to budeme plnit, můžeme být úspěšní,“ dodává Vladimír Dravecký.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz