VIDEO: Druholigová divočina! Derby Poruby s Frýdkem ozdobily bitky

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Znovu potvrdili, že mezi oběma kluby panuje obrovská rivalita. Hokejisté Poruby a Frýdku-Místku servírovali víc než třinácti stovkám fanoušků velmi kvalitní podívanou, kterou navíc okořenili několika pěstními souboji. Hlavní arbitr Adam Kika si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat, celkem udělil 130 trestných minut a hned čtveřici hráčů poslal předčasně do kabin.

HokejkaSHOPvanoce

O první výraznější vzruch se postaral už v úvodním dějství porubský obránce Marek Slavík, který ve středním pásmu nevybíravě sestřelil jednoho z hostujících hráčů a roli Zorra mstitele plnil Štěpán Jeník. Na světě byla pořádná bitka, v níž měl nejdřív navrch frýdecký mladík, ale vítězný úder patřil domácímu rebelovi. Ten v utkání nafasoval nevídaných 29 trestných minut a musel pod sprchy.

Na další pěstní výměnu názorů si museli natěšení fanoušci počkat až do startu závěrečné části. Tentokrát to byl frýdecký obránce Jan Fišera, kdo rozvířil emoce na ledové ploše poté, co se pustil do Milana Ovšáka. „Viděl jsem, že bije ležícího spoluhráče, tak jsem mu jel na pomoc. V tom mě druhý hráč zezadu strhl na zem,“ popisuje Aleš Kilnar, který vytvořil další dvojici s Tomášem Káňou.

„Přitom nejsem žádný bitkař a potyčky ani nevyhledávám, ale někdy to prostě jinak nejde,“ prozrazuje nejproduktivnější hráč porubského týmu. Zatímco jeho bitka s Káňou dopadla spíš remízou, rozjetý Fišera se ještě pustil do Marka Sedláře a při svých 195 centimetrech a 115 kilogramech měl jasně navrch. „Markovi jsme doporučili, aby si příště vybral menšího soupeře,“ usmívá se Kilnar.

Také on čelil tradičním posměškům. „Kamarádi z toho měli docela srandu, protože nejsem zrovna ten typ hráče, který by se často bil,“ přiznává muž, jenž zamířil společně s Fišerou a Káňou předčasně do kabiny. Suma sumárum, rozhodčí Kika v zápase rozdal 130 trestných minut. „Je to takové menší derby, takže mezi oběma kluby je určitá rivalita. Zápasy jsou vždy dost vyhrocené.“

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz