VIDEO: Český hattrick v Argentině dokonán. Inline hokejisté vládnou světu!

Foto: Martin Voltr

22. června 2015, 7:44

Martin Voltr

(ROSARIO, od našeho zpravodaje) Jedna velká pohádka na druhém konci světa. Asi tak by se dalo popsat počínání českých reprezentací v inline hokeji na mistrovství světa organizace FIRS v Argentině. Po juniorech a ženách vybojovali zlaté medaile i muži, kteří ve finále s Francií prohrávali, ale nakonec zvítězili zásluhou branky Patrika Šebka v prodloužení. Češi tak ukázali záda celému zbytku hokejové planety!

HokejkaTV

České týmy sehrály v Rosariu celkem 18 utkání, ve kterých nenašly ani jednoho přemožitele. Ale poslední zápas přinesl pořádně dramatickou tečku. Hokejisté se s Francií střetli už na úvod mistrovství, kdy předvedli výborný start a po zásluze zvítězili 4:2. Francouzi se ale postupem turnaje zlepšovali, v semifinále nedali sebemenší šanci obhájcům titulu ze Spojených států.

V prvním poločase finálové bitvy byl soupeř střelecky aktivnější, po přestávce se ale obraz hry otočil. Češi povětšinou diktovali tempo, přesto to byl Karl Gabillet, kdo ve 31. minutě otevřel skóre. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat, jeden z inlinových specialistů v českém kádru Jakub Cik rychle vyrovnal. Klíčový moment pak nabídli národnímu týmu Francouzi sami – krátce po startu prodloužení hráli Češi svou první přesilovku, kterou si vyhradil elitní útok se zakončujícím Patrikem Šebkem.

Česká reprezentace na šampionátech organizace FIRS získala čtvrtou zlatou medaili v historii po triumfech z let 2007, 2011 a 2013. „Chtěli jsme to, šli jsme za tím, věřili jsme tomu. A nakonec se to povedlo. Takže bomba!“ říká trenér Martin Tvrzník. „Věděli jsme, že první lajna bude rozhodovat zápasy. Ale druhá a třetí se k tomu přidávaly. Kluci šlapali jeden za druhého, parta byla super. Od matadorů až po nováčky, všichni tahali za jeden provaz,“ chválí.

Inline hokejisté tak v Argentině dokonali mistrovský hattrick. V květnu navíc slavili zlato i veteráni a Česká republika zkompletovala neuvěřitelný triumvirát zlatých medailí ze všech šampionátů organizace FIRS v jediném roce!

„Určitě si to uvědomujeme, že jsme vyhráli úplně všechno. Letos se to prostě povedlo českému inlinu na jedničku a málokdo tohle bude překonávat,“ tuší Tvrzník, který v minulých letech bojoval ještě na ploše. Letos vedl český tým prvním rokem, ani pro něj to lépe dopadnout nemohlo. A co se mu za pár měsíců vybaví, až se řekne Rosario? „Skvělá parta. Výborná. Super turnaj, mistrovství světa. Mistři světa.“

FRANCIE – ČESKÁ REPUBLIKA 1:2 po prodloužení (0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Gabillet (Masson) – 34. Cik (Rubeš), 44. P. Šebek (Loskot, Šimo).
Vyloučení: 2:2.
Využití: 0:1.
Francie: De Preval – Ladonne, Rage, Ostre, Langlois, B. Tijou, Couraud, G. Tijou, Gabillet, Crignier, Duclos, Fontanille, Masson, Lapresa.
Česká republika: Brabec – P. Šebek, Strýček, Šimo, Loskot – Sem, Bernad, Cik, D. Šebek – L. Novák, Kameš, J. Novák, Rubeš. Trenér: Martin Tvrzník.

Sestava českého týmu

Brankáři:
Daniel Brabec (Slavia Praha), Michal Vich (Hradec Králové / Beroun)

Obránci:
Patrik Šebek, Pavel Strýček (oba Mission Roller Brno), David Bernad, Lukáš Novák (oba Beroun), David Sem (Slavia Praha), Vladimír Kameš (Kladno)

Útočníci:
Michal Šimo, Jakub Cik (oba Olomouc), Tomáš Rubeš, Jakub Novák (oba Beroun), Marek Loskot (Slavia Praha), David Šebek (Nový Jičín)

Pozn.: V závorkách je uvedena domácí klubová příslušnost v inline hokeji.

Trenér: Martin Tvrzník
Generální manažer: Martin Mecera
Team manager: Tomáš Ulrich

Konečné pořadí turnajů mistrovství světa FIRS

Muži:

1. Česká republika
2. Francie
3. USA
4. Lotyšsko
5. Itálie
6. Španělsko
7. Argentina
8. Mexiko
9. Brazílie
10. Švýcarsko
11. Kolumbie
12. Venezuela
13. Chile
14. Macao
15. Indie

Ženy:

1. Česká republika
2. USA
3. Španělsko
4. Finsko
5. Itálie
6. Argentina
7. Kolumbie
8. Mexiko
9. Indie

Junioři:

1. Česká republika
2. Francie
3. Itálie
4. USA
5. Španělsko
6. Švýcarsko
7. Mexiko
8. Kolumbie
9. Argentina

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz