Veterán Hlinka hlásí návrat, pomůže Spartě! Naskočí také do extraligy?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Zkušený útočník Jaroslav Hlinka je zpátky ve sparťanské kabině. Zatím jako výpomoc klukům v kabině a v tréninku. Ale není vyloučeno, že naskočí do zápasů. V pražském klubu má vyřízeny střídavé starty z druholigového Vrchlabí. Sparta o tom informovala na svých webových stránkách.

Nový fanshop

„S přihlédnutím k faktu, že máme nejmladší kádr v extralize a občas nám ve zlomových chvílích zápasů prostě chybí zkušenosti, jsme se dohodli s Jardou na možnosti jeho střídavých startů ve Spartě. Děkujeme představitelům klubu z Vrchlabí za spolupráci,” líčí sportovní manažer klubu Michal Broš.

„Kdybychom pak vzájemně cítili, že nastal čas na to, aby nám Jarda pomohl i přímo při zápase na ledě, třeba se dočkáme i dalších jeho zápisů do kroniky extraligy.”

Jaroslav Hlinka byl dlouho bez angažmá. Až v lednu pomohl společně s Jaroslavem Bednářem pod Krkonošemi, kde mají ambice postoupit do Chance ligy. Ve třetí nejvyšší soutěži odehrál zatím čtyři zápasy, zapsal v nich tři asistence. Teď může naskočit do extraligy a rozšířit v ní svých 838 startů.

Uzávěrka přestupů ONLINE »

Ale zatím se bude s týmem jen připravovat a pomáhat mu svými zkušenostmi. „Kdybychom pak vzájemně cítili, že nastal čas na to, aby nám Jarda pomohl i přímo při zápase na ledě, třeba se dočkáme i dalších jeho zápisů do kroniky extraligy,” hlásí Broš, který sám s Hlinkou odehrál spoustu zápasů.

„Je hrozně fajn být zpátky v naší kabině, kterou samozřejmě dobře znám. Jsem moc rád, že se do ní aspoň na chvíli vrátím. Ještě uvidíme, v jaké konkrétní roli,” říká zkušený útočník, který po loňském konci byl s týmem stále v kontaktu. „Na Spartu jsem denně dojížděl kvůli synovi,” dodává Hlinka.

„Sparta pro mě moc znamená a byl bych rád, kdybych klukům dokázal pomoci.”

Nad nabídkou Pražanů dlouho nepřemýšlel. „Přišel za mnou Petr Bříza, zda bych nebyl ochotný týmu nějakým způsobem pomoci. Zatím hlavně klukům v kabině a v tréninku. Samozřejmě jsem souhlasil. Sparta pro mě moc znamená a byl bych rád, kdybych klukům dokázal pomoci,” těší se na spolupráci.

Soupiska HC Sparta Praha

Brankáři:
Matěj Machovský, Jan Mičán, Jakub Sedláček, Jan Škorpík.

Obránci:
Jeremie Blain, Steve Delisle, Tomáš Dvořák, Erik de la Rose, Martin Jandus, Petr Kalina, Jan Košťálek, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Tomáš Voráček.

Útočníci:
Matěj Beran, Jan Buchtele, Roberts Bukarts, Jiří Černoch, Miroslav Forman, Jaroslav Hlinka, Tomáš Jandus, Richard Jarůšek, Kevin Klíma, Lukáš Klimek, Andrej Kudrna, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Robert Říčka, Zach Sill, Jiří Smejkal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz