bahis siteleri

Veselý po postupu: Ohromná euforie! Kdyby se to dozvěděl táta...

Foto: Martin Voltr

V extralize se Hradec střelecky trápí, teď trápení pokračovalo i v Lize mistrů. Pomohl ho však ukončit Jan Veselý. To jeho gól načal cestu za obratem Mountfieldu v Berlíně, který znamenal postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů.

Marku Čiliakovi pomohli svou impotencí v zakončení k novému rekordu, dvě třetiny pak přehrávali i Litvínov, než přišel blackout. Nezdálo se, že by hokejisté Mountfieldu vyrazili do německého hlavního města zrovna v ideálním rozpoložení.

Společně se zbytkem obrovské vlakové výpravy ale nakonec mohli slavit.

„Je to ohromná euforie. Jsme strašně šťastní hlavně kvůli fanouškům, protože ti předvedli neskutečnou kulisu. Chtěli jsme to pro ně urvat. Byla by velká škoda, kdyby se to nepovedlo, protože jsme byli celý zápas lepší. Jsem rád, že to tam takhle napadalo a fanoušci si mohli zakřičet,“ říká Jan Veselý, jenž načal hradeckou cestu za obratem.

Když domácí vedli 2:0, Veselý ve 28. minutě nekompromisně zakončil přečíslení s Christophem Lalancettem. „Od té doby, co jsem přišel do Hradce, jsem měl nějaké gólovky. Z Kolína se považuju za střelce a jsem rád, že mi to tam spadlo. Přeju si, aby mi to vydrželo a pomáhal jsem klukům, když za Hradec nastoupím,“ líčí.

Mountfield se aktuálně potýká s marodkou, navíc kvůli vízům přišel o Nikitu Ščerbaka. I proto teď mají v jeho sestavě prostor borci, na které by se jinak (zatím) nedostalo.

A právě Veselý patří k hráčům, jež mocně touží získat stabilnější pozici. Stokilový borec by se týmu moc hodil – rychlonožků už má Hradec spoustu.

„Jsme strašně šťastní hlavně kvůli fanouškům, protože ti předvedli neskutečnou kulisu. Chtěli jsme to pro ně urvat.“

Na německé půdě udělal Jan Veselý dobrý krok k tomu, aby se třeba udržel i v prvním útoku.

„Byl bych strašně šťastný, kdyby se to dozvěděl táta. Když jsme jeli do Berlína, procházel jsem kupéčkem a potkal tam Péťu Chýlka. On je jaroměřská ikona. Trochu mi vypadly slzy z očí, protože to byl taťkův velmi dobrý kamarád. Jsem rád, že tihle lidé viděli, jak jsem dal gól Berlínu v Lize mistrů,“ říká východočeský rodák se zmínkou zesnulého otce.

„Jsem rád, že tady je jaroměřská stopa. Ať už to je Štohy (Martin Štohanzl), nebo já, jsme rádi, že tady můžeme být a že se nám daří,“ doplňuje ještě.

Středeční večírek se nakonec vydařil celému týmu. I když Eisbären po Veselého trefě ještě jednou odskočili do dvoubrankového vedení, hradecká převaha v tu chvíli už narůstala s každou minutou.

Říkali jste si: Tohle nemá kam uhnout. Domácí byli po úterním zápase proti San Jose vyždímaní a když jim Hradec ve třetí třetině nasypal pět gólů, jenom se po sobě smutně dívali. Tušili, že to muselo přijít.

„Věděli jsme, že hrají na pět beků. Pokyny od trenérů byly jasné. Měli jsme je dohrávat, aby jim to nevonělo. To se nám nakonec celkem povedlo. Unavili jsme je a třetí třetina dopadla tak, jak dopadla,“ pokyvuje útočník Mountfieldu.

„Doufám, že se to zápasem v Berlíně odšpuntovalo i do ligy. Musíme jít do brány a rvát to tam.“

Hradec Králové si play off Ligy mistrů zahraje jako jediný z českých zástupců. Kdo by čekal, že na kontě bude mít o půlku víc bodů než Sparta i Třinec dohromady? Skupinové tažení zakončí příští týden domácí odvetou proti Berlínu, pak bude napjatě čekat na los osmifinále.

Do té doby bude muset vymyslet, jak se zvednout v domácí soutěži. Loňský vítěz základní části je momentálně až desátý, přes některé nedorazy i jeho herní projev naznačuje, že by měl být výš. O kus výš.

Střelecké probuzení z Berlína mu může jen pomoct!

„Víme, že tady teď není úplně ideální střelecká pohoda. Doufám, že se to zápasem v Berlíně odšpuntovalo i do ligy. Musíme jít do brány a rvát to tam. Třeba i moje pozice je před brankou. Doufám, že se mi tam něco odrazí, pak díky tomu přijdou i hezké góly,“ doplňuje Veselý s týmovým i osobním přáním.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz