Verva vyzkouší Kanaďana, který začínal u Ocelářů. Obránce Šesták končí

Foto: hcf-m.cz

Představitelé litvínovské Vervy se snaží zkvalitnit kádr, do obrany Severočechů hlásí nástup zajímavá nová tvář. Černožlutý dres oblékne Patrick Kudla. Urostlý kanadský zadák začínal sezonu na farmě Ocelářů ve Frýdku-Místku, nyní míří prozatím na měsíční zkoušku do Litvínova. Tým naopak opouští jiný obránce David Šesták.

HokejkaSHOPvanoce

Šesták v litvínovském klubu hokejově vyrostl a prosadil se do nejvyšší soutěže, nyní se s vedením Vervy dohodl na ukončení spolupráce. Novou tváří v kádru je naopak Patrik Kudla.

Třiadvacetiletý rodák z kanadského Guelphu dosud v Tipsport extralize nenastoupil, v tomto ročníku hrál za prvoligový Frýdek-Místek – v 15 utkáních Chance ligy si připsal gól a čtyři nahrávky. K Ocelářům přišel v létě po angažmá ve slovenských Nových Zámcích, pobyt v organizaci extraligových mistrů ovšem po vzájemné dohodě ukončil a zvažoval další budoucnost.

„V případě Patricka bylo ve hře víc variant. řešili jsme možnosti v tuzemských klubech i v zahraniční. Když se s nabídkou ozval Litvínov, Patrick neváhal. Do klubu jde na měsíční zkoušku a uvědomuje si, že to je pro něj velká příležitost," řekl hokej.cz Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Kudla má výborné fyzické parametry (191 cm, 81 kg), během působení u našich východních sousedů potvrdil i dobrou produktivitu. V minulé sezoně sehrál za Nové Zámky i s play off 56 soutěžních utkání, připsal si pět branek a 25 nahrávek. Kanaďan, jehož v roce 2016 draftovala ze 158. pozice Arizona, hrál předtím hrál nižší soutěže doma v Kanadě a ve Spojených státech.

„Patricka jsme si vybrali na základě doporučení sportovního úseku, a to především skautingu Rosti Dočekala. Je to ofenzivně laděný obránce vysokého vzrůstu s kanadskou mentalitou. Což i vzhledem k jeho věku může být pro náš klub velice dobrým příslibem do obranných řad,“ uvedl na klubových stránkách generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Severočeši jsou v tabulce aktuálně jedenáctí, nejbližší soutěžní utkání je čeká v pátek na ledě Dynama. Krušnohorci pak den poté hrají v Třinci, kde Patrick Kudla začínal letošní ročník.

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus.

Obránci:
Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Patrick Kudla, Tomáš Pavelka, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz