Verva v retro dresech zabrala. Bez reklam byly lehčí, směje se Kašpar

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

V retro dresech, připomínajících 60 let klubu v nejvyšší soutěži, si Litvínov vyšlápl na vedoucí Liberec. Černožlutí porazili Tygry potřetí v řadě a dál živí naději na postup do předkola play off.

Nový fanshop

Dvěma góly a jednou nahrávkou k důležité výhře přispěl Lukáš Kašpar. Třiatřicetiletý útočník nasázel Liberci za Litvínov ve třech zápasech čtyři góly, trefil se v obou předchozích duelech.

Jak hodnotíte zápas?
Myslím si, že zápas měl od obou týmů vysoké tempo. Zaslouženě jsme vyhráli.

Předvedli jste výborný výkon. Co se změnilo?
Bylo to tím, že jsme měli větší pohyb a jednodušeji jsme se dostávali z pásma do pásma. Kvůli tomu to tak vypadalo.

Porazili jste Liberec potřetí v řadě. Čím to, že vám takhle sedí?
Těžko říct. Je to útočný tým, dává hodně gólů. Nám jich dali taky dost, nebylo to, že bychom je zavřeli, že by dali žádný nebo jeden gól. Vždycky jsme se proti nim však prosadili.

Dal jste dva góly, proti Liberci jste se ve třech zápasech trefil hned čtyřikrát.
Dostal jsem dva krásné pasy od kluků a jen to uklízel do brány. Kdybych takové nahrávky dostal i v jiných zápasech, tak i kdyby to nebyl Liberec, bych to tam možná dal. (smích).

Sestřih utkání HC VERVA Litvínov – Bílí Tygři Liberec

Byla podle vás znát změna na střídačce, že jste hráli pod Jirkou Šlégrem?
Ta změna byla určitě znát. Něco jsme si řekli k taktice, jak si to vlastně Jirka představuje. Myslím si, že jsme se to snažili hodně plnit, samozřejmě tam byly nějaké chybičky. Výkon ale byl organizovanější.

Na čem konkrétně jste zapracovali?
Šlo o přímočarost, jednoduchost. Celkově abychom věděli v různých situacích, kde se nacházejí spoluhráči.

Dali jste dva góly v přesilovkách, což je pro vás určitě pozitivní.
Určitě. Nám se delší dobu nedařilo dávat góly z přesilovek, které nám strašně moc chyběly. Jsme rádi, že nám to tam párkrát padlo. Bylo to hned znát.

Rozhodčí tleskali Martinu Hanzlovi, že odvolal faul. Co si o tom myslíte?
Já jsem v tu chvíli vůbec nevěděl, co se děje, abych řekl pravdu. Hanzi se takhle rozhodl, je to pěkné gesto.

Nastoupil jste opět v modrobílé kombinaci. Vyhovovalo vám to?
Já si myslí, že je to krásné výročí, které se tady letos slaví. Byly to nádherné dresy. Možná byly bez těch reklam trochu lehčí. (smích)

Litvínov čeká těžký závěr, zřejmě se bude rozhodovat mezi vámi a Spartou. S čím do toho půjdete, co pro vás bude důležité?
My do toho půjdeme tak, jak jsme šli do zápasu s Libercem. Musíme z těch posledních tří zápasů nasbírat co nejvíce bodů, porazit Spartu. Myslím, že jsme tomu položili dobrý základ. Teď bychom měli pokračovat, ten výkon by mohl ještě trochu vygradovat. I s Libercem se tam objevily chybičky, po kterých jsme dostali góly. Bylo toho na nás v posledních pár dnech po té taktické stránce docela dost informací. Musíme to trochu vypilovat, určitě si k tomu něco řekneme. Myslím si, že se to zažije, čím víc to budeme trénovat a hrát. Doufám, že výkony v zápasech budou jen gradovat.

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz