Verva srazila Liberec, Plzeň loupila v Hradci. Slaví i Kometa a Mora

TELH sprintuje do cíle základní části, bojuje se především o čtvrtfinále a o předkolo. Důležité vítězství slaví Berani ze Zlína, kteří doma přemohli Chomutov, probuzená Verva na svém ledě zabrala, potřetí v sezoně porazila vedoucí Liberec. Kometa obrátila bitvu s Vítkovicemi, šestá už je Olomouc, která zdolala Mladou Boleslav. Ve šlágru 49. kola loupila Plzeň na ledě Mountfieldu a na první Liberec už ztrácí jen dva body, Dynamo podlehlo Ocelářům. A Sparta přetlačila v nájezdech Energii.

Probuzená Verva porazila Liberec i do třetice

Po porážce s Kometou skončil v Litvínově trenér Milan Razým, šéfem střídačky se stal předseda představenstva Jiří Šlégr. A Krušnohorci se probudili. Proti lídrovi tabulky odmakali poctivý zápas. Hráči Liberce sice v úvodním dějství odpověděli na trefu Lukáše Válka přesnými zásahy Michala Birnera a Jakuba Valského, ovšem domácí vývoj obrátili – dvakrát se prosadil Lukáš Kašpar, přesilovku využil Bělorus Roman Graborenko. Ještě do druhé sirény se podruhé v utkání radoval Valský, finiš byl pak pořádně napínavý. Ale když v 51. minutě skóroval Ondřej Jurčík, domácí už si duel pohlídali. Litvínov po třech porážkách slaví plný bodový zisk, Liberec porazili v sezoně i do třetice!

Jiří Šlégr (trenér Litvínova): „Měli jsme jasný úkol a plán - jít do zápasu s novým systémem, který jsme si naordinovali během tohoto týdne. To jsme se snažili plnit. Bohužel počáteční nervozitou, kde jsme udělali dvě chyby, jsme inkasovali dvě branky. Cítil jsem ale z kluků, že systémově jim to vyhovuje. Mezi první a druhou třetinou jsme si řekli, že u toho musíme zůstat a že nám to určitě přinese kýžený výsledeki. Jsem rád, že se to obrátilo v náš prospěch. My se dneska musíme především soustředit sami na sebe, ne na to, proti komu hrajeme. Hráli jsme proti velice kvalitnímu a silnému soupeři, je to pro nás jedině dobře. Musím celé mužstvo pochválit za to, jak k tomu přistoupilo a jdeme do dalších bojů."

Filip Pešán (trenér Liberce): „Domácímu týmu evidentně velmi pomohl nástup Jirky Šlégra ke kormidlu. Hráli velmi jednoduchý, účelný a energický hokej, který na nás platil. Nebyli jsme tolik nachystaní jako domácí tým, hráli jsme trochu profesorský hokej, který v závěru sezony nemá šanci na úspěch. Za mě osobně je velkou kaňkou zápasu chování hráčů jako Havelka, který celý zápas prosí rozhodčího o fauly. Třikrát mu bohužel bylo vyslyšeno a pak se ještě vysmívá naší střídačce. Myslím si, že je to nerespekt vůči soupeři, rozhodčím a celé lize obecně."

HC VERVA LITVÍNOV – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Válek (M. Hanzl, Kašpar), 24. Kašpar (J. Mikúš, Válek), 27. Graborenko (Trončinský), 35. Kašpar (Graborenko, Trončinský), 51. Jurčík (Havelka, Trávníček), 57. Trávníček (Trončinský, Šesták) – 5. Birner (Hudáček), 9. Valský (J. Vlach), 37. Valský (L. Krenželok, Jelínek).
Rozhodčí: Lacina, Pražák – Frodl, Komárek.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 32:31.
Diváci: 4587.
Nejlepší hráči: Lukáš Kašpar – Jakub Valský.
HC VERVA Litvínov: Janus – Trončinský, Šesták, L. Doudera, Ščotka, Graborenko, Strejček – Myšák, V. Hübl, Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Válek – Petružálek, M. Hanzl, Helt – Jurčík, Havelka, Trávníček – Jícha. Trenéři: Šlégr, Beránek a Skuhrovec.
Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Švec, Stříteský – Birner, Hudáček, Lenc – Ordoš, Filippi, Kvapil – Zachar, Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, J. Vlach, Valský. Trenéři: Pešán a Augusta.

Berani na Piráty umějí. Ale hodně se nadřeli

Hokejisté Zlína to na Chomutov umějí, potvrdili to i tentokrát. Ovšem šestá výhra Beranů ve vzájemných duelech za sebou se nerodila snadno. V 17. minutě poslal hosty do vedení Marek Tomica, za 24 vteřin srovnal Jakub Herman. Další gól byl k vidění až v úvodu třetí třetiny, zařídil ho Zdeněk Okál, jenž domácí poslal za úspěchem. Berani si připsali sedmé vítězství z posledních osmi klání a udělali rázný krok směrem k play off. Piráty znovu zradila koncovka, nadále zůstávají třináctí.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Zlína): „Pro nás to byl důležitý zápas a potvrdilo se, že Chomutov nehraje vůbec špatně. Produkuje podobný styl jako Olomouc, hraje srdnatě, obětavě, zatímco my jsme se těžko prosazovali do šancí. Z přesilových her jsme si nevytvořili vůbec nic. Za stavu 1:1 bylo zřejmě, že kdo dá gól, ten vyhraje. Naštěstí jsme to byli my, ale poté se nám skvěle podržel Libor Kašík. Přišel drtivý tlak Chomutova deset minut před koncem, nám se tam snad zastavily ruce, nohy a některým hráčům i srdce. Jsme rádi za tři body, bylo to hodně těžké utkání. Chomutov byl vyrovnaným soupeřem a výhry si hodně ceníme."

Jan Šťastný (asistent trenéra Chomutova): „Přijeli jsme do Zlína s odhodláním a touhou získat body. Nesehráli jsme vůbec špatné utkání. Podařilo se nám jít do vedení, ale hned vzápětí jsme inkasovali, když jsme si špatně přebrali hráče kolem brány. Poté jsme se srdnatě ubránili spoustě oslabení, což bylo velmi důležité, neboť Zlín hraje přesilovky výborně. Bohužel přišla nešťastná situace ve třetí třetině, kdy se nám nepodařilo vyhodit kotouč, nastřelili jsme domácího obránce, Zlín rychle otočil hru a vsítil rozhodující gól. Poté jsme si vytvořili velký tlak, měli jsme spoustu šancí, ale Libor Kašík se vrací do fantastické formy. Jsme velmi zklamaní, neboť jsme odehráli parádní utkání. Občas přijde prohra, která bolí. Hráčům je potřeba poděkovat, neboť hráli srdnatě až do závěru. Zlínu gratuluji k výhře."

PSG BERANI ZLÍN – PIRÁTI CHOMUTOV 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Herman (Honejsek, Řezníček), 45. Okál (Herman, Ferenc) – 17. Tomica (Flemming, V. Růžička)
Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Kajínek, Zavřel.
Vyloučení: 4:6, navíc Jank (Chomutov) na 10 minut.
Bez využití.
Střely na branku: 23:29.
Diváci: 4155.
Nejlepší hráči: Libor Kašík – Justin Peters.
PSG Berani Zlín: Kašík – Nosek, Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta, Padrnos – Dufek, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, P. Sedláček, Kulda – Krejčík, Popelka, Václavek. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.
Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Blaha, Dietz, Valach – J. Stránský, Růžička ml., Sklenář – Klhůfek, Raška, Tomica – Duda, Vantuch, Koblasa – T. Svoboda, Gut, Marjamäki. Trenéři: Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Velký finiš Komety zlomil Vítkovice

Už se zdálo, že Kometa nezlomí výborného brankáře Bartošáka a důležitou bitvu s Vítkovicemi nezvládne, ovšem obhájce titulu to nakonec dokázal a díky skvělému závěru bral všechny body. Souboj sousedů v tabulce dlouho vyzníval pro hosty, ve 29. minutě jim zajistil těsný náskok Jakub Lev. Vítkovičtí pak odolávali a dlouho drželi čisté konto. Jenomže v čase 54:40 zakončil Jakub Orsava průnik Karla Pláška a za 57 vteřin se radoval také Martin Zaťovič. Kometa z utkání vytěžila maximum, soupeři v tabulce odskočila na rozdíl pěti bodů. Vítkovičtí naopak zapsali už sedmou porážku venku za sebou.

Kamil Pokorný (trenér Komety Brno): „Zápas se od první minuty vyvíjel tak, že na obou týmech bylo znát, že jde o hodně. Dominovaly obrany. Ve druhé třetině jsme udělali chybičku v zajištění a soupeř ji z přečíslení potrestal. Já osobně jsem tam tolik přečíslení neviděl, ale viděl jsem klíčovou věc a to byly famózní zákroky Čiliaka, který odvrátil vedení Vítkovic 2:0, myslím, že tím zápas zlomil. My jsme pak po přečíslení vyrovnali na 1:1. Zápas, který byl 55 minut z naší strany trochu ustrašený, dostal grády a diváci nás dohnali k vítězství. Martin Zaťovič byl důrazný na brankovišti. Je to cenné vítězství, kdy si hráči dokázali, že hokej se hraje šedesát minut a i v okleštěné sestavě dokázali otočit utkání, za což jim musíme poděkovat."

Jakub Petr (trenér Vítkovic): „Na zápas jsme se celý týden poctivě připravovali. Takticky hráči všechno splnili. Víceméně se jedná o to, proč nejsme v šestce a tam, kde bychom měli být. Šest přečíslení dva na jednoho, které jsme nevyužili, a neproměněné přesilovky, které nás trápí – to jsou právě ty chyby. Kometa sice znervózněla, ale trpělivostí a dobrým výkonem se do šancí dostali. Za stavu 1:1 jsme utkání nezvládli a zbytečně inkasovali. Příběh v boji o šestku nekončí, ale situaci jsme si zkomplikovali."

HC KOMETA BRNO – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 55. Orsava (Plášek ml., Hruška), 56. Zaťovič (P. Holík), 60. Dočekal (P. Holík) – 29. Lev (Dej).
Rozhodčí: Hribík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 6:4, navíc Zaťovič (Kometa Brno) na 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 36:25.
Diváci: 7700 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Karel Plášek – Radoslav Tybor.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Z. Michálek, Gulaši, Malec, Bartejs, Barinka – Mallet, Holík, Zaťovič – Orsava, Hruška, Köhler – Vondráček, Čermák, Dočekal – P. Kratochvíl, Süss, Plášek. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček a Oslizlo.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, Trška, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Hrabal – Olesz, Lev, Dej – Schleiss, Roman, Tybor – Květoň, Poletín, Szturc – Kucsera, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Jediná radost Dynama: Sýkora dohnal Tona

Dali sice bleskový gól, už po 11 vteřinách skóroval Petr Sýkora, ovšem jinak hokejisté Pardubic nevystoupili z útlumu a sérii porážek natáhli na číslo šest. Zápasu podle očekávání vládli Oceláři, kteří brzy srovnali díky zakončení Ondřeje Kovařčíka, ještě do první přestávky otočil vývoj Vladimír Roth. Třinečtí nastoupili počtvrté za sebou venku a znovu brali všechny body, což je posunulo na třetí příčku, Dynamo zdolali už popáté v řadě. Jedinou radostí Východočechů budiž zmíněná trefa Sýkory, pardubický bard zaznamenal 384. gól a dohnal dosud nejlepšího střelce v historii samostatné české soutěže Petra Tona.

Ladislav Lubina (trenér Pardubic): „Začali jsme nečekaně dobře, protože se nám asi ještě nestalo, že bychom dali v desáté vteřině gól. Do zápasu jsme šli s obrannou taktikou, chtěli jsme přenést některé prvky z tréninku, ale nedařilo se nám to tak, jak jsme si představovali. Také jsme nastoupili s pozměněnou sestavou, dali jsme příležitost dalším mladým hráčům, abychom viděli, jak se budou chovat proti tak silnému soupeři. Ani tenhle záměr se nepodařilo úplně zrealizovat, protože zápas byl rozkouskovaný přesilovkami a oslabeními, takže jsme neměli prostor ty hráče nasazovat. Některé věci byly pozitivní a my jsme v situaci, že si všeho pozitivního musíme vážit."

Marek Zadina (asistent trenéra Třince): „Nehodnotí se mi to moc dobře. Hodně naznačil už inkasovaný gól v desáté vteřině a z naší strany to nebylo povedené utkání, udělali jsme spoustu chyb. Potřebujeme na toto utkání zapomenout a připravit se na nedělní zápas s Plzní, kdy nás čeká úplně jiný soupeř.”

HC DYNAMO PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. P. Sýkora (M. Kratochvíl, Ihnačák), 57. J. Kloz (Schaus) – 7. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Chmielewski), 10. Roth (Hrňa, Werek), 23. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Matyáš), 52. Martin Růžička
Rozhodčí: Bejček, Obadal – Kis, Rampír.
Vyloučení: 4:8, navíc Ihnačák na 5 minut a do konce utkání, Holland (oba Pardubice) na 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 24:36.
Diváci: 6110.
Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Ondřej Kovařčík.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Holland, Eklund, Porseland, J. Zdráhal, Schaus, Budík – Horký, Mandát, Machala – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Poulíček, Bubela, Rolinek – Machač, Pochobradský, Dušek – J. Kloz. Trenéři: Lubina, Král a Čáslava.
HC Oceláři Třinec: Kantor – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera – Martin Růžička, CIenciala, Svačina – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Š. Novotný, Polanský, Werek – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – A. Raška II. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Mora slaví popáté v řadě. A má play off!

Znovu to byly nervy, ale zase Mora vytěžila vítězství. Hokejisté Olomouce šlapou naplno, proti Mladé Boleslavi vydřeli páté vítězství v řadě a mají jistotu play off! Klání sedmého týmu s osmým bylo ovšem vyrovnané. Domácí vedli po gólu Martina Vyrůbalíka ze 34. minuty, krátce po startu třetího dějství srovnal Martin Pláněk. Na případné prodloužení nakonec nedošlo, radost Hanáků zařídil v 57. minutě Jan Knotek. Hokejisté Olomouce využili zaváhání Vítkovic a už jsou šestí, Mladá Boleslav si po třech výhrách venku tentokrát žádné body nepřipsala.

Zdeněk Moták (trenér Olomouce): „Utkání odpovídalo důležitosti. Výkony na obou stranách po dobu všech třetin byly velmi vyrovnané, šance si vytvářela obě družstva. Několikrát došlo i na vyložené tutovky, jak v přesilovkách, tak při hře pět na pět. Nakonec se tak zápas mohl líbit i fanouškům. Důležité bylo, že jsme chtěli hrát až do konce, jít si pro tři body a urvat vítězství vůlí. Jsme velice spokojeni, předváděli jsme super nasazení a obětavost. Musím našim klukům pogratulovat."

Pavel Patera (asistent trenéra Mladé Boleslavi): „První třetina byla vyrovnaná, zaslouženě skončila nerozhodným stavem. My jsme po jejím konci začali tahat za kratší konec. Byly tam nějaké soupeřovy přesilovky a Olomouc díky nim šla spravedlivě do vedení. Ve třetí periodě jsme se znovu dokázali dotáhnout a vyrovnat. V závěru jsme sice měli šance z hned několika brejků, jenže naneštěstí nám ujel Honza Knotek a vstřelil branku. Možná jsme si z Olomouce mohli něco odvést, ale závěr třetí třetiny se nám bohužel nepovedl podle představ."

HC OLOMOUC – BK MLADÁ BOLESLAV 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Vyrůbalík (Ostřížek, Jergl), 57. J. Knotek, 60. Ondrušek – 42. Pláněk (Šťastný, T. Knotek)
Rozhodčí: Hejduk, Horák – Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 5:5.
Střely na branku: 31:34.
Diváci: 4175.
Nejlepší hráči: Jan Lukáš – David Šťastný.
HC Olomouc: Lukáš – Vyrůbalík, Škůrek, Švrček, Dujsík, Ondrušek, L. Rutar – Jergl, J. Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Nahodil, Laš – V. Tomeček, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Moták a Tomajko.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Kovačevič, Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Dlapa – Vondrka, T. Knotek, Skalický – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Látal, P. Musil, R. Zohorna – Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.

>

Plzeň srazila Mountfield a doráží na Liberec

Bitva druhého týmu se třetím nabídla dramatický hokej, ale jen tři branky. Hokejisté Mountfieldu propásli šanci, aby se soupeři přiblížili, všechny body totiž brali hosté. Skóre otevřel ve 34. minutě plzeňský obránce Conor Allen, v úvodu třetí třetiny srovnal domácí bek Oskars Cibulskis. Záhy poté ovšem přišla vítězná akce, Jan Eberle zařídil Škodě cenné vítězství a oslavil svůj 500. extraligový duel. Západočeši se od Mountfieldu odpoutali a dorážejí na Liberec, který vede jen o dva bodíky. Hráči Hradce Králové klesli na čtvrté místo.

Petr Svoboda (asistent trenéra Hradce Králové): „Bohužel jsme si nepomohli přesilovkami v první třetině. Plzeň měla jednu a hned ji využila po osmi vteřinách, což je prostě rozdíl, který nás sráží. Myslím, že za stavu 1:1 bychom měli hrát trošku jinak, ale začali jsme v obranném pásmu vymýšlet a pak už jsme neměli síly na to, abychom se zápasem něco udělali. Šance jsme měli, bohužel efektivnější byla Plzeň, a proto zaslouženě vyhrála.“

Ladislav Čihák (trenér Plzně): „První třetina byla jasně pro Hradec, jenom díky Frodlíkovi jsme skóre udrželi na 0:0. Věděli jsme, že soupeř je ofenzivní a bude to trošičku jiné než s Olomoucí, zápas nás hodně prověřil v defenzivě, což jsme potřebovali. V kabině jsme si řekli, že nesmíme takhle propadat a jenom bláznivě útočit, ale musíme hrát i dozadu. Postupně se to v zápase zlepšovalo. Pomohli jsme si přesilovkou, měli jsme jednu a v ní jsme dali gól. Je důležité, že to kluci vzali na sebe a odskočili jsme. Bohužel jsme potom inkasovali po chybě u mantinelu, která se nám prostě nesmí stávat. Ale jsem rád, že jsme se do zápasu vrátili a dali na 2:1. I přes tlak domácích jsme závěr relativně slušně odbránili. Takové zápasy jsou důležité a tří bodů si vážíme, jsme rádi, že jsme to zvládli.“

MOUNTFIELD HK – HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Cibulskis (Zámorský) – 34. Allen (Kracík, Moravčík), 44. Eberle (Kodýtek).
Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 28:16.
Diváci: 5486.
Nejlepší hráči: Oskars Cibulskis – Jan Eberle.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl – Smoleňák, Rákos, Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Kukumberg, Miškář – Paulovič, Nedvídek, J. Dvořák. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Vráblík, Pulpán, Jones, Allen, Kaňák, Moravčík – Gulaš, Jan Kovář, Pour – Eberle, Kodýtek, Preisinger – D. Kindl, Kracík, Kantner – Indrák, Nedorost. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Sparta přemohla Energii. Díky nájezdu Bukartse

Velké trápení na domácím ledě prožívají hráči Sparty, bylo to znát i proti Energii. Pražané se svým oblíbeným sokem svedli vyrovnanou partii, kterou musely určit až samostatné nájezdy. Vítězství nakonec brali svěřenci trenéra Kruppa, což znamená, že desítku hájí s náskokem dvou bodíků před jedenáctou Vervou. Právě Litvínov dorazí na Spartu v neděli. Domácí může hřát, že po čtyřech porážkách před svým publikem dokázali vyhrát, Energie si celkově připsala desátou porážku v řadě. Třináctý Chomutov, s nímž Karlovy Vary hrají v 50. kole, zaostává o dva body.

Jaroslav Nedvěd (asistent trenéra Sparty Praha): "Byli jsme aktivnější. Nevím, jestli to znamená být lepší. Víceméně jsme plnili náš herní plán. Byli jsme na puku, přehrávali jsme soupeře. Ale nedávali jsme góly, takže tam se to začalo pomalu zasekávat. Dotahovali jsme, až jsme se dostali do vedení 3:2, které jsme pak neudrželi. Zase nějaká shoda okolností, neviděl jsme to přesně. Jsme rádi, že máme dva body, které mohou být důležité pro ten rozhodující, těžký závěr. Jdeme dál, v neděli je další důležitý zápas."

Tomáš Mariška (asistent trenéra K. Varů): „Bylo to těžké a důležité utkání pro obě strany. Od začátku bylo vidět, že na hráče tíha konce základní části doléhá. Domácí byli velmi aktivní v první třetině, zatlačili nás, ale myslím si, že jsme hráli poměrně pozorně a obětavě z obrany a výborně nám zase chytal Honza Bednář. Podařilo se nám dát trochu šťastný gól a dostat se více do zápasu. Bohužel jsme nedokázali třetinu udržet vítězně. Stejně tak jsme vstoupili do druhé části, Sparta zase trošku aktivnější, my jsme se snažili být pozorní v obraně a počkat si na svoji šanci, tu jsme dostali, dali jsme na 2:1. Bohužel hned následně uděláme úplně zbytečnou chybu a pustili jsme domácí zpátky do utkání. Potom musím pochválit mužstvo, že i za stavu, kdy šla Sparta do vedení, tak jsme nesklopili hlavu, bojovali jsme dál a vydřeli jsme bod."

HC SPARTA PRAHA – HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Piskáček, 28. Pech (Kudrna, Forman), 33. Blain (Rousek, Klíma), rozhodující nájezd Roberts Bukarts – 12. R. Vlach (J. Černý), 28. Skuhravý (Kohout, R. Vlach), 49. Skuhravý
Rozhodčí: Kika, Pešina – Bryška, Pešek.
Vyloučení: 4:4.
Střely na branku: 46:29.
Diváci: 6190.
Nejlepší hráči: Lukáš Pech – Václav Skuhravý.
HC Sparta Praha: Machovský – T. Pavelka, Piskáček, Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Voráček – Forman, Pech, Kudrna – Roberts Bukarts, J. Hlinka, Klimek – Černoch, Sill, Smejkal – Rousek, Klíma, Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
HC Energie Karlovy Vary: Bednář – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Podlipnik, Šafář, Forman – T. Rachůnek, Gríger, O. Beránek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Balán, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.