Verva nepočítá s Gulou, Kantorem či Skleničkou. Co řekl Šlégr o posilách?

Foto: Youtube.com

19. května 2018, 13:39

David Jahoda

V pátek svolala litvínovská Verva tiskovou konferenci, na které představila nového sportovního manažera Josefa Beránka, nového kouče Milana Razýma a staronovou posilu do útoku Jakuba Petružálka. V prohlášení na klubovém webu poté předseda představenstva Litvínova Jiří Šlégr prozradil jména pěti hráčů, s nimiž už klub nepočítá. Jsou mezi nimi i obránci Jiří Gula se Zbyňkem Skleničkou a brankář Pavel Kantor. Místo něj do klubu Verva přivedla další známou tvář Jaroslava Januse.

Nový fanshop

V pátek ohlásila Verva zprávu, která její fanoušky potěšila hned trojnásobně. Do Litvínova se totiž vrátili bývalé opory útočník Jakub Petružálek a brankář Jaroslav Janus. Novou smlouvu pak podepsal slovenský útočník Juraj Mikúš. Zejména z příchodu Januse se dalo logicky vyvodit, že pohyb v litvínovském brankovišti ještě nastane, a to se potvrdilo. Dál pod Krušnými horami nepočítají s Pavlem Kantorem.

>> Litvínovské comebacky! Vrací se Petružálek s Janusem. Mikúš zůstává

„Roztržením dvojice Petrásek – Kantor neukazujeme na to, že by Pavel Kantor nebyl ideální volbou, spíš to bylo o tom, že sezóna byla taková, jaká byla. Skončili jsme v baráži a zachraňovali se až v jejím závěru, tak jsme se – i přesto, že Pavel ty poslední zápasy chytal – rozhodli jít jinou cestou. Navíc jsme nevlastnili jeho práva, takže by nás to stálo i nějakou korunu navíc,“ vysvětlil Jiří Šlégr, proč Kantor nadále nebude hájit litvínovské barvy.

Důvodů, proč následně padla volba na Januse, bylo víc. A jsou vcelku pochopitelné. „Když odcházel, měl tu výborná čísla, byl oblíbený u lidí. Šel tehdy za lepší smlouvou, za lepší soutěží a také se vracel domů na Slovensko, takže jsme se mu ani moc nedivili. Byl ale v Litvínově spokojený a měl teď velký zájem se vrátit, to bylo pro mě rozhodující. Chytalo se mu tady dobře, i kvůli atmosféře, kterou tu fanoušci vytváří, proto jsme se pro něj rozhodli,“ vysvětlil Šlégr.

Zůstane Sørvik? Přijde možná ještě jeden zkušený bek

Nadále už v Litvínově nebudou působit dlouholeté opory defenzívy Jiří Gula a Zbyněk Sklenička. Pokračovat nebudou ani další dva obránci, kteří Litvínovu pomáhali v závěru ročníku – Jakub Čutta a Rakušan Florian Iberer.

Když už je řeč o obranné řadě Vervy, nebude v ní příští rok chybět Jiří Hunkes či Marek Baránek. Nově se v ní objeví přírůstek z Pardubic Jan Ščotka. Otázkou je, jak to bude s norským reprezentantem Danielem Sørvikem. „Jednáme s ním, rádi bychom ho udrželi. Je to stabilní obránce norského národního týmu a solidní výkony odváděl také u nás, přičemž s posíleným mužstvem by se mohl i zvednout. Zvažujeme ještě jednoho zkušeného zadáka, jednáme,“ přiblížil Šlégr.

Petružálek? Mohlo by mu to sednout s Mikúšem 

Největší posilou Litvínova před nadcházejícím ročníkem je Jakub Petružálek. Útočník, který hrál jednu ze stěžejních rolí při zisku Litvínovského titulu v roce 2015. „S Jurou Mikúšem by mohli třeba vytvořit úspěšný tandem,“ nastínil Šlégr možnou podobu úderné dvojice. „Jakub hokej miluje a věřím, že ho to tady zase bude bavit jako dříve.“ Jak Petružálek, tak Mikúš podepsali s Litvínovem kontrakt na tři roky.

V kariéře bude pokračovat nestárnoucí Viktor Hübl, už jen formality dělí od prodloužení smlouvy s Františkem Lukešem. Zvýšit gólovou potenci by pak měl Vervě pomoct David Tůma, prověřený kanonýr z WSM Ligy, který v uplynulé sezoně neúspěšně usiloval o návrat do extraligy v dresu Kladna. „Pozorovali jsem ho dlouhodobě, už v Ústí. Je to zajímavý typ, který svým způsobem ničím úplně nevyniká, ale na konci zápasu má 2+1, ty body si vždycky udělá. Umí být na správném místě ve správný čas,“ ocenil Šlégr Tůmu.

„Je to zajímavý typ, který svým způsobem ničím úplně nevyniká, ale na konci zápasu má 2+1.“

Verva by rovněž chtěla do kádru zakomponovat i mladé tváře, které už si k dospělému ve většině případů hokeji přičichly. „Máme tu Martina Havelku, Josefa Jíchu, Ivana Řehoře, mladého Myšáka, který je velmi talentovaný. Věřím, že se nám to ve spolupráci s Pepou Beránkem a trenéry povede,“ poodkryl Šlégr, co si mimo jiné slibuje od nového sportovního manažera. 

Zůstáváme při zemi, chceme se vyhnout věcem jako jsou play out a baráž. Rádi bychom se vrátili do pater, která zajišťují play off. Zůstaneme u skromnosti, budeme dělat všechno pro to, aby z toho bylo třeba předkolo. Myslím si, že mužstvo je poskládané velice slušně, ale až čas ukáže,“ konstatoval Šlégr. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz