Verva míří za tréninkem do Krkonoš, v Litvínově na zkoušce Polák Zygmunt

Foto: Facebook HC VERVA Litvínov

Pátečním tréninkem zakončili pátý týden přípravy na novou sezonu, hokejisté Litvínova teď mají před sebou soustředění v Krkonoších. Severočeši se vydají do Jánských Lázní, kde budou polykat další dávky v tréninku na suchu. S týmem odjede i čerstvá posila David Štich, v Litvínově je navíc na zkoušku polský útočník Pawel Zygmunt.

HokejkaTV

Pobyt v Jánských Lázních potrvá šest dní, jeho účelem je i rozbití určitého stereotypu dosavadní přípravy. Do Krkonoš vyrazí také Pawel Zygmunt, polský útočník je v klubu na zkoušku. Poprvé do Litvínova dorazil už před třemi lety, tehdy pětice polských mladíků získávala cenné zkušenosti na krátkém pobytu v Litvínově.

Devatenáctiletý Zygmunt dosud nastupoval za Cracovii Krakov, jde o šikovného útočníka s perspektivou, který si třikrát zahrál na mistrovství světa dvacetiletých I. divize, skupiny B. V uplynulé sezoně stihl 38 utkání polské nejvyšší soutěže, vstřelil čtyři branky a přidal sedm nahrávek. Dalších 16 startů zapsal v play off.

Devatenáctiletý rodák z města Krynica Zdroj se v Litvínově objevil už před časem v rámci stáže polských juniorů. „Před třemi lety k nám přijelo pět talentovaných polských hokejistů, aby si vyzkoušeli, jaký je rozdíl mezi českým a polským hokejem. Čtrnáct dní tu s námi trénovali a jevili se velmi dobře. Pawel, který z nich byl nejlepší, se k nám letos připojil," řekl klubovému webu generální ředitel Jiří Šlégr.

Tipsport extraligu v minulosti okusilo několik elitních Poláků, pamětníci si vybaví jména jako Klisiak, Laszkiewicz, Kolusz. Zygmunt se teď pokusí vykročit v jejich stopách. „Byli jsme v dlouhodobé komunikaci a rozhodli se, že bychom Pawla mohli vyzkoušet. Uvidíme, jestli bude nějaká možnost ho využít – ať už u nás v juniorech, nebo v rámci naší spolupráce s Litoměřicemi. Až zahájíme přípravu na ledě, uvidíme, jak na tom je," doplnil Šlégr.

Foto: hcverva.cz

Vedení klubu nadále pracuje na doplnění kádru. V pátek se Krušnohorci dohodli na příchodu obránce Davida Šticha, který dosud nastupoval za Chomutov. Dalšími letními posilami jsou brankář David Honzík a zadák Jiří Říha. 

Aktuální soupiska před sezonou 2019-20

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci:
Ondřej Baláž, Marek Baranek, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Hunkes, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz