Venku válí, doma se trápí. Nevíme, čím to je, nechápe vítkovický Hrbas

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

22. listopadu 2017, 18:47

Adam Bagar

Venku bodovali už šestkrát za sebou, ale doma se naopak trápí. Hokejisté Vítkovic na vlastním ledě padli popáté z posledních sedmi utkání. Naposledy ztratili skvěle rozehraný duel s Hradcem Králové a podlehli 3:6. "Nevíme, čím to je. Kdybychom to věděli, tak s tím něco uděláme," hlásí obránce Marek Hrbas.

Nový fanshop

Ostravané přitom na soupeře vlétli, dominovali a už v 15. minutě vedli 2:0. "Utkání jsme měli dobře rozehrané, začátek byl fakt velice dobrý. Škoda té přesilovky pět na tři, která hradecký tým nakopla," mrzí čtyřiadvacetiletého zadáka. Na lavici hanby usedli během dvanácti sekund Baranka s Oleszem a hosté početní výhody dvou hráčů využili ke snížení.

Východočeši byli mimořádně produktivní. Na startu druhého dějství srovnal Jaroslav Bednář, který následně reagoval i na trefu Šimona Stránského. Patrik Bartošák měl v tu chvíli pouhé čtyři zákroky. "První dvě části jsme podali velmi solidní výkon, ale bohužel jsme dostali lekci z produktivity," mrzí asistenta Pavla Trnku po porážce 3:6. "Ta byla krutá."

Dostat doma šest gólů? To je moc, ví Marek Hrbas

Střely na branku 11:4, 11:4 a 4:16 jasně vystihovaly, co se odehrávalo na ledě ostravské arény. Mountfield v závěrečné dvacetiminutovce zabral a třemi góly dokonal parádní obrat. "Poslední třetiny nám nejdou, už v Plzni nám nevyšla," štve Marka Hrbase. "Dát tři góly Hradci Králové se nepovede každému, ale dostat jich šest? To je špatné. Je to moc," ví.

Vítkovice sice přivezly z Brna a Plzně celkem čtyři body. Jejich povedený trip však orámovaly domácí porážky s Duklou a Mountfieldem, při nichž inkasovaly deset gólů. "Oproti minulému ročníku jsme lepší v útoku a máme choutky myslet víc na ofenzivu, ale tady vidíme, že musíme začít od obrany. Takové, jakou jsme měli poslední sezonu," zdůrazňuje.

Tým trenéra Jakuba Petra se mohl už několikrát přiblížit elitnímu kvartetu, jenže srážejí ho prohry na domácí půdě. Vítkovice před vlastními fanoušky získaly jen 16 bodů a v tabulce domácích zápasů jim patří až dvanáctá příčka. "Nevíme, čím to je. Kdybychom to věděli, tak s tím něco uděláme. Nejspíš je to jenom shoda okolností," krčí rameny Hrbas.

Napravit domácí zaváhání mohou Ostravané v pátek v Litvínově, venku bodovali už šestkrát za sebou. "A tam budeme chtít zase vyhrát," velí vítkovický obránce, který proti Hradci zapsal dva body a společně s Jaroslavem Bednářem byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. "Osobně jsem si utkání užil, ale škoda toho výsledku," zakončuje zklamaný obránce.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz