Venera v Olomouci končí! Co bude dál, neví. Tým převezmou Tomajko s Motákem

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

4. dubna 2018, 10:53

David Jahoda

Zdeněk Venera po třech letech končí na lavičce celku HC Olomouc, který dokázal dvakrát dotáhnout do čtvrtfinále play off. Kam povedou jeho další kroky, zatím neví. Řekl to na posezonní tiskové konferenci hanáckého klubu. Kohouti na jeho post náhradu hledat nebudou, tým totiž povedou Venerovi dosavadní asistenti Jan Tomajko, jenž je zároveň jednatelem klubu, a Zdeněk Moták, který do Olomouce přišel vloni.

Nový fanshop

„Když jsem do Olomouce přicházel, byli jsme předběžně domluvení, že když vydržím tři roky, bude to tak akorát,“ prohlásil na posezonní tiskové konferenci olomouckého klubu Zdeněk Venera. Kam povedou jeho další kroky? „V tuto chvíli nevím, opravdu nemám jasno. Vím jen to, že si chci chvíli odpočinout. Ale co přinese čas, to je otázka,“ dodal Venera.

Venera, který už předtím vedl Zlín, Karlovy Vary, Brno a Pardubice, přišel na Hanou před sezonou 2015/16 a s podceňovaným týmem dosáhl hned v prvním ročníku svého nového angažmá na přímý postup do play off. O rok později Olomouci pod jeho vedením jen těsně utekla desítka, ve třetím roce prošel s Kohouty přes předkolo do čtvrtfinále, kde Mora stejně jako před dvěma lety podlehla Plzni.

„Když jsem do Olomouce přicházel, byli jsme předběžně domluvení, že když vydržím tři roky, bude to tak akorát.“

„Zdeňkovi bych chtěl strašně moc poděkovat za práci, kterou pro klub odvedl. Byl to opravdu obrovský kus práce. Z mé strany nezbývá nic než říct klobouk dolů a velký dík. Zdeněk to potáhl od začátků, které byly hodně těžké, až do bodu, kde jsme dnes,“ podotkl na adresu zkušeného trenéra generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

Žádnou revoluci však v Olomouci nečekejte. Tým nově povedou Venerovi dosavadní asistenti Jan Tomajko, jenž je zároveň jednatelem klubu, a Zdeněk Moták. Tomajko působil u mužstva v roli asistenta už v předchozích sedmi letech, dvě sezony vedl i tým staršího olomouckého dorostu. Moták sbíral zkušenosti zejména ve Vítkovicích a následně ve Spartě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz