Ven už nejdu. Jedině, že by se ozvali Rangers, usmívá se oceněný Gulaš

Foto: Karel Švec, cslh.cz

3. května 2018, 9:26

Adam Bagar

Plzeňský útočník Milan Gulaš získal za povedenou uplynulou sezonu dvě individuální ceny. Kromě toho, že se stal nejproduktivnějším hráčem základní části extraligy, si vysloužil také uznání od ostatních hráčů a stal se Hokejistou sezony. Na trůnu vystřídal Michala Vondrku. "Moc si toho vážím," pokyvuje Gulaš.

Nový fanshop

V sezoně 2017-18 zazářil celkem 70 body za 30 branek a 40 nahrávek, ocenění je ve správných rukou. "Moc si toho vážím, ocenění Hokejista sezony má velkou váhu. Hlavně proto, že o něm rozhodují sami hráči. Celou sezonu hodnotím moc pozitivně. S Plzní se nám dařilo, hráli jsme dobrý hokej a bavili fanoušky, což je důležité. A že nám to potom v play off nevyšlo? Takový je sport," hlásí po zisku bronzu dvaatřicetiletý hokejista.

Zranění stále cítí, chce se dát pořádně do kupy na příští sezonu

Jedinou černou kaňkou bylo zranění v olympijské generálce, o vystoupení pod pěti kruhy ho připravil naprasklý vaz v koleně. "Že jsem získal ocenění, je možná tak trošku zadostiučinění, protože osobní zklamání tam bylo velké. Ale trvalo jen pár dní, pak po návratu z Jižní Koreje domů už to bylo lepší a všechno jsem směřoval k přípravě na play off," říká smolař důležitých akcí, kterému ještě v Koreji zvedl náladu profesor Kolář.

"Říkal mi, že za čtrnáct dní budu bruslit. Nevěřil jsem tomu, dokud jsem pak na těch bruslích opravdu nestál," vypráví Milan Gulaš, jenž únorové zranění stále trochu cítí. "Musím tomu dát ještě nějaký odpočinek. Probíral jsem to i s panem Jandačem ohledně šance reprezentovat, ale domluvili jsme se na tom, že to vypustíme. Teď chci vynechat úplně jakýkoliv sport a dát se pořádně do kupy na příští sezonu," doplňuje útočník.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Větší zklamání tak nakonec možná prožil poté, když Plzeň v semifinále vypadla s pozdějším mistrem z Brna. "I proto, že patřím do skupiny hráčů, kteří si mistrovský pohár nikdy nezvedli nad hlavu, a roky mi nabíhají. Během kariéry jsem už také vypozoroval, že hokejový život běží hodně rychle a šancí na pohár už tak nemusí moc být," uvědomuje si Milan Gulaš, který by rád v následujícím ročníku hrál s indiány o Masarykův pohár.

"Doufám, že se připravíme tak dobře, jak se nám to povedlo na uplynulou sezonu, ale s tím, že uděláme zase další krok navíc," přeje si zkušený hokejista. "Co k tomu bude potřeba? My jsme o tom po zápasech s Kometou diskutovali, po vyřazení na to bylo dost času, ale určitě to říkat nebudu. Víme, na čem musíme zapracovat," říká Gulaš. Ten už bude v novém ročníku bez svého parťáka Tomáše Mertla, jenž zamířil do ruské KHL.

"Patřím do skupiny hráčů, kteří si mistrovský pohár nikdy nezvedli nad hlavu, a roky mi nabíhají."

"Myslím, že jsme kvalitně tým doplnili a troufnu si říct, že sezona bude v podobném duchu jako ta poslední. Rozhoduje se samozřejmě až v play off, ale já věřím, že potřebné detaily, které jsme ve hře na rozdíl od Komety neměli, doladíme. Je to hodně taky o zkušenostech, ale věřím, že budeme ještě výš." Po parádní sezoně měl ještě možnost se vrátit do zahraničí, ale extraligoví fanoušci ho budou dál vídat v dresu Plzně.

"Už loni při návratu domů jsem říkal, že se mi nebude chtít jít zase někam ven. Koukám na jiné věci, jsem tady šťastný. Sám jsem byl na extraligu zvědavý a hrozně mě to bavilo. Sezona mi rychle utekla, což je dobré znamení. Kluk půjde do školy a my jsme teď s rodinou spokojení. I proto, že Plzeň od Českých Budějovic, kde bydlíme, není daleko. Ven už fakt nejdu. Jedině, že by se ozvali Rangers s nabídkou smlouvy na pět let," směje se.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz