Velký try-out v Prostějově je u konce: uspěli čtyři hráči

Foto: lhkjestrabi.cz

Jestřábi vzali na zkoušku 15 hráčů, ze kterých nakonec vybrali dva útočníky a dva obránce. Za Prostějov tak budou hrát beci Vítek Benda, Aleš Poledna a forvardi Tomáš Jandus (na snímku) a Martin Dubský.

Nejzvučnějším jménem je 24letý forvard Jandus, který minulý rok dokonce nastoupil do 15 zápasů za Spartu. Sezonu ale strávil převážně v Sokolově (3+5 v základní části).

Odchovanec Sparty se vrací do známého prostředí, v Prostějově zažil už dva ročníky a třeba v sezoně 2019/2020 zaznamenal 27 kanadských bodů.

„Je to hráč, který byl zatím na hraně extraligy. Věřím, že se u nás letos ukáže a bude mít příští rok stabilní místo v extralize," říká hlavní kouč Aleš Totter pro klubový web. 

„Jandus? Věřím, že se u nás letos ukáže a bude mít příští rok stabilní místo v extralize."

I druhý útočník, který si vybojoval místo, už zná Prostějov. Dubský byl na Hané dokonce loni, ale stihl jen 25 utkání.

„Když se loni začal herně zvedat, tak bohužel přišlo nepříjemné zranění. Nevzdal se však a šel letos do riskantního try-outu, i přestože měl jiné nabídky. Toho si moc vážíme a pevně doufám, že se mu ta píle letos vrátí," líčí Totter.

Foto: lhkjestrabi.cz

Dubský má zkušenosti také z Vrchlabí nebo Kadaně.

„Martin, když se loni začal herně zvedat, tak bohužel přišlo nepříjemné zranění. Nevzdal se však a šel letos do riskantního try-outu, i přestože měl jiné nabídky."

Do obrany si Aleš Totter se svým realizačním týmem vybral dvě mladé tváře.

19letý Benda už má s dospělým hokejem menší zkušenosti: sedm klání si zkusil v Sokolově, letos v únoru a březnu naskočil také do dvou duelů extraligy za Karlovy Vary.

Vítek Benda

Vítek Benda | Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

„Vítek je hráč, který výborně pracuje s pukem, hodně si dovolí na modré čáře a takový typ moderního obránce se nám hodně zamlouval," komentuje Totter.

A o rok starší Poledna? Pro něj to bude premiéra mezi muži, poslední dva roky byl v juniorce Olomouce, kde loni zářil. Jako bek nastřádal 42 bodů v 50 zápasech. Byl tak třetím nejproduktivnějším obráncem celé ligy!

„Oba mají samozřejmě na čem pracovat, musí ještě hodně zesílit a my věříme, že jim tady pomůžeme."

„Aleš je na tom velice podobně, je hodně zodpovědný ve hře dozadu a hrál důležitou roli v juniorce," ví hlavní prostějovský trenér.

„Oba mají samozřejmě na čem pracovat, musí ještě hodně zesílit a my věříme, že jim tady pomůžeme."

Prostějov tak má na soupisce dva brankáře, devět obránců a 15 útočníků.

Aktuální soupiska Prostějova

Brankáři:
Jaroslav Pavelka, Josef Němeček.

Obránci:
Jakub Hamšík, Daniel Malák, Martin Pěnčík, Jakub Prchal, Robin Staněk, Tomáš Valenta, Josef Zajíc, Aleš Poledna, Vítek Benda.

Útočníci:
Vilém Burian, Petr Hašek, Tomáš Jáchym, Filip Jansa, Tomáš Jiránek, Patrik Machač, Jan Maruna, Martin Novák, David Ostřížek, David Routa, Jan Slanina, Roman Vlach, Matouš Venkrbec, Tomáš Jandus, Martin Dubský.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz