Velký try-out nejmladších hokejistek! Do Příbrami zamíří 56 nadějí

Foto: Martin Voltr

Na start nové sezony se těší i nejmladší ženská reprezentace do 16 let. Vstupní bránu do národního týmu pro hokejistky tradičně představuje třídenní kemp na přelomu srpna a září, kde si je trenéři prohlédnou v trénincích i zápasech.

Vybrané hráčky z ženské šestnáctky na začátku srpna nechyběly na společném kempu reprezentačních týmů v Teplicích. Až teď se ale trenér Roman Heindl s asistenty Martinem Všetečkou a Martinou Pouskovou začnou zostra soustředit na tvorbu kádru pro letošní ročník.

Nejlepší přehled o kvalitě hráček ročníku 2004 a mladších si udělají v jejich přímém srovnání, které se chystá na víkend 30. srpna až 1. září v Příbrami. Pozvánku dostalo 8 brankářek, 16 obránkyň a 32 útočnic.

Mezi nimi nechybí stálice z posledních sezon, na nichž bude letos ležet hlavní zodpovědnost – Barbora Bartáková, Lucie Gruntová či Anna Jiřina Pavlasová. Náročná situace čeká gólmanky, na tomto postu se tým v posledním roce spoléhal na dorazový ročník 2003 a teď do něj přicházejí brankářky téměř bez reprezentačních zkušeností.

Hokejistky budou mít jasnou motivaci. Kdo trenéry zaujme, ten se hned po skončení akce může objevit na nominaci pro první zápasovou akci – tradiční dvojutkání s Německem na jeho půdě v Selbu, které se odehraje o víkendu 14. a 15. září.

České naděje si v Příbrami od pátečního odpoledního srazu příliš neodpočinou. Za víkend je čekají tři tréninkové jednotky včetně suché přípravy, k tomu navíc sehrají v sobotu od 17:45 a v neděli od 14:30 modelové zápasy mezi týmem červených a bílých. Do těch budou rozřazeny už od začátku.

Nominace na try-out v Příbrami

Brankářky (8):
Barbora Dalecká (Chrudim), Barbora Hromádková (Litoměřice), Anna Marie Lasáková (Opava), Michaela Riedlová (Karlovy Vary), Denisa Dudková (Roudnice nad Labem), Michaela Hesová (Sparta Praha), Emma Podušková (Příbram), Natálie Prouzová (Nový Bydžov).

Obránkyně (16):
Veronika Černá (Kutná Hora), Anežka Hračová (Uničov), Sabina Lyčková (Kopřivnice), Tereza Mašková (Cheb), Emma Mathauserová (Jaroměř), Alice Mokrá (Humpolec), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž), Anna Štěrbová (Liberec), Jana Bláhová (Litomyšl), Eliška Hotová (Příbram), Natálie Chytková (Cherokees), Beáta Narovcová (Vimperk), Tereza Vališová (Břeclav), Anna Vaníčková (Žebrák), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Adéla Wojnarová (Poruba).

Útočnice (32):
Natálie Brichová, Simona Eisenreichová (obě Kutná Hora), Karolína Dubná (Opava), Adriana Dubová (Chrudim), Pavlína Horvátová (Sokolov), Barbora Hračová (Uničov), Lucie Lišková (Frýdek-Místek), Markéta Mazancová, Barbora Bartáková (obě Příbram), Anna Jiřina Pavlasová (Northwood Huskies, USA), Eliška Petřeková (Olomouc), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Tereza Plosová (Liberec), Nela Sáblíková, Viola Rulfová (obě Žďár nad Sázavou), Michaela Solařová (Strakonice), Andrea Trnková (Choceň), Sandra Tůmová (Jablonec nad Nisou), Šárka Filipová (Černí Vlci), Lucie Gruntová, Adéla Vrhelová (obě Klášterec nad Ohří), Sabrina Hudcová (Blansko), Viktorie Jílková (Rokycany), Veronika Jurčová (Bílina), Barbora Juříčková (Vítkovice), Alexandra Kalašová (Kobra Praha), Eliška Malá (Roudnice nad Labem), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Adéla Šapovalivová (Beroun), Karolína Šimíková (Klatovy), Zuzana Trnková (Třebíč), Veronika Zárubová (Žebrák).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Martin Všetečka a Martina Pousková
Trenér brankářek: Martin Pošusta
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Hospodář: Josef Polenský

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz