Velký přesun ve 2. lize! Střelec Horký pomůže nováčkovi

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Poté, co Moravské Budějovice opustily 2. ligu, se útočník David Horký přesouvá do nedalekého Velkého Meziříčí. Pro nováčka soutěže jde o dosud největší letní posilu.

Aplikace Tipsport extraligy

Horký platil poslední dvě sezony za jednu z nejvýraznějších postav soutěže. Zářil hlavně v ročníku 2018/2019, kdy Žihadlům vystřílel postup do kvalifikace o Chance ligu. Jeho lajna s Petrem Krutišem a Ladislavem Rytnauerem na ledě dominovala: Horký se blýskl 70 body ve 49 zápasech! 

Loni už byly Moravské Budějovice otloukánkem. Na Horkého se ale mohly spolehnout, byl jedním z mála, kdo dokázal pravidelně bodovat: se 22 góly v 28 utkáních byl nejlepším střelcem týmu. V rámci skupiny Východ nasázeli víc gólů už jen dva hráči: šumperští Jan Milfait s Danielem Vachutkou.

Je tedy zřejmé, že Horkého přesun do Velkého Meziříčí je na druholigové poměry přestupovou peckou.

V minulosti kolem něj kroužily i kluby z vyšších soutěžích, jenže... „V mém věku už je to také otázka financí, a to v první lize není úplně ideální. Na tomto aspektu v minulých letech ztroskotaly některé nabídky," vysvětloval v nedávném rozhovoru pro hokej.cz. „Uzavřením první ligy se rapidně snížily platy a hrát profesionální hokej za 20 tisíc měsíčně hrubého, to prostě nejde, to není život."

„V mém věku už je to také otázka financí, a to v první lize není úplně ideální."

Šestadvacetiletý útočník je odchovancem Třebíče, tam ale mezi muži moc příležitostí nedostal. A tak předešlých sedm ročníků strávil v Moravských Budějovicích.

Teď se – v podstatě poprvé v kariéře – stěhuje. Ve Velkém Meziříčí se potká s řadou bývalých spoluhráčů: jak z Moravských Budějovic, tak z Třebíče.

Bude i díky Horkému Velké Meziříčí kousat podobně, jako se to kdysi dařilo Žihadlům?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz