Velký návrat se nekoná. Plekanec pozvánku od Říhy odmítl

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

27. dubna 20:52

Marek Hedbávný

(NITRA, od našeho zpravodaje) Kouč národního týmu Miloš Říha v pátek volal Tomáši Plekancovi. Kladenský útočník v baráži zářil a dovedl Rytíře do extraligy, na návrat do reprezentace se ale letos necítí.

HokejkaTV

Z přípravy před mistrovstvím světa, kam ho trenéři zvali, se proto omluvil. „Bavili jsme se spolu. Tomáš by byl strašně rád, ale sám přiznal, že není připravený," popsal Říha vzájemný hovor. „Říkal, že by se strašně rád vrátil do reprezentace, že by nám chtěl pomoct, ale že teď to není na pořadu dne."

Šestatřicetiletý centr ukončil reprezentační kariéru loni v květnu. Od té doby se ale spousta věcí změnila: v osobním i profesním životě. 

Jedna z nich je, že Plekanec už nehraje v NHL. V průběhu sezony opustil Montréal a přes nabídky z extraligy se vrátil do Kladna. S jediným cílem – pomoci mu zpátky mezi tuzemskou elitu.

A to se taky povedlo!

A Plekanec hrál v cestě Rytířů za postupem hlavní roli. Se čtrnácti body (1+13) byl nejproduktivnějším hráčem baráže. O další účast – už svoji dvanáctou(!) – na mistrovství světa ale bojovat nebude.

Alespoň zatím ne.

Kádr reprezentace před MS

Brankáři:
Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci: 
Radko Gudas (Philadelphia, NHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Mountfield HK), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Jeřábek (San Antonio, AHL), David Sklenička (Laval, AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Jan Rutta (Tampa Bay, NHL).

Útočníci:
Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Rudolf Červený (Brynäs Gävle, Švédsko), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Martin Zaťovič (HC Kometa Brno), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Michael Frolík (Calgary, NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay, NHL), Dominik Simon (Pittsburgh, NHL).

Další program reprezentace před MS 2019

Carlson Hockey Games
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko

Vstupenky na Carlson Hockey Games, které budou plné známých jmen z NHL, můžete zakoupit na Hokejka Ticket. Lístky jsou stále k dostání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz