Velký návrat pro Pardubice! Dynamu pomůže zkušený obránce Kolář

Foto: hcdynamo.cz

Pardubické Dynamo podniká kroky, aby příští extraligová sezona byla úplně jiná než ta uplynulá, v níž se Východočeši museli zachraňovat v baráži. A tahle zpráva je v tomto ohledu hodně důležitá: návrat do mateřského klubu hlásí Jan Kolář! Zkušený obránce míří domů po necelých sedmi sezonách, které strávil v ruské KHL.

HokejkaSHOPvanoce

Svým způsobem se to dalo očekávat. Účastník čtyř světových šampionátů a olympijských her 2018 totiž krátce po minulém ročníku potvrdil, že se rozloučí v Amuru Chabarovsk. „Pokračovat tam nebudu, ve hře je víc jiných variant," řekl Kolář v průběhu jarní přípravy na mistrovství světa.

Už tehdy byla jednou z možností dohoda s Pardubicemi, které velmi stály o to, aby svého bývalého hráče získaly. Zároveň se ale také rýsovalo stěhování v rámci Kontinentální ligy, podle informací hokej.cz byly poměrně daleko rozhovory s Nižněkamskem. Nicméně nakonec platí první varianta, Kolář míří do Dynama, kde se loučil zhruba v polovině sezony 2012-13.

„Jednání začala hned po šampionátu v Bratislavě, přestože měl Honza více nabídek, tak zvolil návrat do Pardubic, za což jsme rádi," řekl na tiskové konferenci předseda představenstva a generální ředitel klubu Martin Sýkora. Výborně fyzicky vybavený bek se rozhodl s ohledem na rodinu, navíc Dynamo má pod kůží.

I během let, které odmakal v Doněcku, Vladivostoku či pak především v Chabarovsku, pravidelně hokejové Pardubice sledoval a na dálku prožíval obavy z baráže, které klub potkaly na jaře 2017 a také letos. „Byla to dlouhá doba, co jsem byl pryč. Když se nedařilo, tak jsem přemýšlel, zda se vracet nebo ne. Nakonec zvítězilo, že jsem v Pardubicích doma. A že tu jsou skvělí fanoušci.“ připomněl Kolář.

Foto: Alena Zapletalová

Poctivý zadák, jenž během nedávného MS překonal stovku mezistátních startů, se nyní rozhodl pro přesun zpátky. Za zády nechá 364 utkání KHL (i s play off), v nichž vstřelil 33 branek a přidal 67 nahrávek. Dvaatřicetiletý odchovanec Pardubic brzy naváže na první úspěšnou etapu kariéry, kdy za Východočechy válel českou nejvyšší soutěž v letech 2005 až 2012.

Dynamo před novou sezonou přivedlo i další hráče, některé posily lze ale ještě očekávat. „Věřím, že by Honza Kolář nemusel být posledním, který se před letošní sezonou vrátí do Pardubic. Myslím, že v naší filosofii by mělo být omezení cizinců, ale jelikož byla baráž dlouhá, tak nám stejně nezbývá, než doplnit kádr zahraničními hráči," zmínil na tiskové konferenci hlavní kouč Ladislav Lubina. Martin Sýkora následně zmínil, že klub je v kontaktu s Robertem Kousalem.

Aktuální soupiska Dynama pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Oscar Eklund, Rhett Holland, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Marek Trončinský, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Miloš Bubela, Marek Hovorka, Denis Kindl, Filip Koffer, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz