Velký návrat: Kudrna je zpátky v Třinci. Ocelářům pomůže jako skaut

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V dresu Ocelářů neodehrál ani dvě sezony, přesto se Jaroslav Kudrna stal miláčkem třineckých fanoušků. Vynikající bruslař se po třinácti letech vrací pod Javorový. V Třinci bude někdejší produktivní útočník pracovat jako skaut.

HokejkaTV

„S Honzou Peterkem jsem už delší dobu v kontaktu. Volali jsme si i v době, kdy jsem skončil v Hradci. Někdy v období po Novém roce mě Honza znovu oslovil a nabídl smlouvu. Oceláře jsem bedlivě sledoval už během play off. Musím se přiznat, že jsem byl nadšený, jak se to povedlo. Úplně mě to vtáhlo, představil jsem si starou Werk arenu, vrátily se mi vzpomínky na tehdejší atmosféru,” prozrazuje Jaroslav Kudrna v rozhovoru pro klubový web.

„V Třinci jsem odehrál sice jen sezonu a půl, ale stejně to hodnotím jako jedno z nejlepších období kariéry. Druhý rok jsem v průběhu v listopadu odešel do Magnitogorsku. Loučení bylo nezapomenutelné, stále mám doma v obýváků vyvěšené fotky, bylo to dojemné. Byl jsem tehdy vděčný, že mě klub do Ruska uvolnil a mohl jsem si tam vydělat nějaké peníze. Hned první rok se nám v Magnitce povedlo vyhrát titul,” vzpomíná.

Teď může na své tehdejší výkony na ledě navázat v pozici skauta. „Když jsem viděl nadšení majitelů a diváků, úplně mě to vzalo u srdce. Jsem rád, že si na mně v klubu vzpomněli, že mi tuhle pozici nabídli a mohu u hokeje zůstat. Stále vnímám, že Třinci hodně dlužím. Hokejově mi to tady sedlo parádně, mám tady hodně známých. V kariéře jsem zažil mnoho spoluhráčů, ale asi s nikým mi to nesedlo tolik, jako právě s Honzou Peterkem. O to víc jsem mu vděčný,” tvrdí Kudrna.

Ten si roli skauta osahal v Hradci Králové, kde předtím chvíli pracoval i jako sportovní manažer. „Naskočil jsem do toho rovnýma nohama, z role hráče hned na manažerskou pozici. Abych se přiznal, nebylo to jednoduché. Neměl jsem zkušenosti a až časem jsem poznal, jak to v těchto kruzích chodí. Další rok jsem si vyzkoušel pozici skauta. Tam se mi povedlo nabrat určitě kontakty. Naučil jsem se, jak to chodí ve vztahu k agentům. Říká se, že člověk by měl být vděčný i za horší zkušenost. Za tuhle lekci jsem rád,” přiznává v interview pro třinecké stránky.

Kudrnova první mise? Vyrazí na MS do Košic

Bývalý reprezentant, který má ve sbírce i titul z ruské superligy, nyní hráče pečlivě pozoruje. Vyrazí i na světový šampionát na Slovensko. „Tento týden jedu do Košic, kde budu sledovat některé zajímavé hráče, kteří mají určitý potenciál a mohli by se Ocelářům někdy v budoucnu eventuálně hodit,” vysvětluje svou misi na mistrovství světa.

Staronové angažmá v Třinci vnímá jako výzvu. „Chci pomoct klubu a také člověku, který se mi ozval a který mi věří. Třinec spolu s Libercem vnímám v rámci republiky jako dvě nejlepší a špičkově fungující organizace. Jsem vděčný, že jsem tuhle příležitost dostal a mohu nějakým způsobem pomáhat,” dodává Jaroslav Kudrna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz